Gaziantep'te şehidin hayalindeki evde hırsızlık şoku...Şehide Saygısızlık... Şehit Bordo Bereli Üsteğmen Uğur Taşçı'ya Saygısızlık

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 23 Ocak 2016 tarihinde terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan hendek operasyonlarında şehit düşen bordo bereli üsteğmen Uğur Taşçı, ailesinin kaldığı İstanbul'da düzenlenen terönle son yolculuğuna uğurlanmıştı. Şehit Uğur Taşçı'nın şehadetinden bir süre önce babasının memleketi Gaziantep'in Nizip ilçesinden atıl ve harabe durumunda bulunan bir ev almış, anne ve babasının bu evde kalabilmesi için restore çalışması başlattığı ortaya çıkmıştı. Şehit olunca babası için ev yapma hayali yarım kalan şehit üsteğmenin son arzusu ise Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından karşılanmıştı. Belediye imkanları ile 5 ayda restore edilen evin anahtarı ise 30 Mayıs 2016 tarihinde şehidin annesi Emel ve babası Mehmet Taşçı'ya teslim edilmişti.
Şehidin Nizip'in Fevkani Mahallesi Şerif Nacar Sokakta bulunan evine hırsızlar girdi. Evin içerisini dağıtan hırsızlar, evin önünde bulunan ve şehidin hatırası motosikleti alarak kayıplara karıştı. Şehidin tabutuna sarılan al bayrağın da saklandığı özel kutudan çıkarılarak, rafa bırakıldığı görüldü. Olay komşuların şüphesi üzerine ortaya çıktı.
Şehidin anne ve babasının il dışında olması ve henüz başvuruda bulunmaması nedeniyle evin önünde bekleyen polis ekiplerinin evde inceleme yapması için ev sahiplerinin başvuru yapmasını beklediği öğrenildi. Çalınan malzemelerin ise polisin yapacağı incelemenin ardından netleşeceği öğrenildi.

ÜSTEĞMEN UGUR TAŞÇI NASIL ŞEHİT OLMUŞTU?

Sokağa çıkma yasağı uygulanan ve operasyonların devam ettiği Cizre'de PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Sarıyer Ferahevler'de yaşayan Gaziantep'li üsteğmen Uğur Taşçı şehit düştü.

Cizre'de 14 Aralık'ta hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için sokağa çıkma yasağı devam ederken, bugün de çatışmalar devam etti. İlçenin Dağkapı Mahallesi'nde sürdürülen operasyonlar sırasında teröristlerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada üsteğmen Uğur Taşçı şehit oldu. İlçede çatışmalar devam ederken, sık sık silah sesleri yükseldi.


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesiİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.