Gaziantep’te 4 üniversitesinin etrafından esnaflar batıyor...  Üniversite esnafları kan ağlıyor...  Günlük siftah yapmıyorlar

Gaziantep’te yaklaşık 4 üniversitede 85 bin öğrenci yaşamını sürerken, Pandemiden dolayı da üniversiteler kapalı olunca, üniversitenin etrafındaki tüm esnaf adeta sinek avlayarak, günü siftahsız geçirdikleri belirtilirken, kiralarında yüksek olması nedeniyle büyük ekonomik dar boğaza girdikleri ileri sürüldü.
GAZİANTEP’TE HANGİ ÜNİVERSİTELER BULUNUYOR
Gaziantep’te YÖK’e bağlı olarak faaliyet gösteren Gaziantep Üniversitesinde yaklaşık 60 bin öğrenci bulunurken, Hasan Kalyoncu Üniversitesinde 15 bin, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde 5 bin, Sanko Üniversitesi’nde de 5 bin öğrenci bulunduğunu, böylece toplam öğrenci sayısının 85 bin olduğu öğrenildi.
KİRALAR YÜKSEK, İŞ YERİ SAHİPLERİ DÜŞÜRMÜYOR
Üniversite etraflarındaki tüm iş yerlerinin kiraları yüksek olması nedeniyle Pandemi döneminde kiraların düşürülmesi için iş yeri sahiplerinden talepte bulunan esnaf “Kiralarımız yüksek. Para kazanıyorduk, ödüyorduk. Pandeminin başladığı Mart ayından bu güne kadar işlerimiz öğrenci olmadığından dolayı tamamiyle düştü. Kira ödemelerinde zorlandık. İş yeri sahipleri de para kazandığınızda biz kiralarınızı yükseltmedik. Şimdide iş yok diye kiralarınızı düşürmeyiz” diye cevap verdikleri ileri sürüldü.

 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesiİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.