Başkan seçilirse avukatlığı bırakacak

Gaziantep Barosu Başkan Adayı Av. Ali Bakım, Baro Başkanı seçildiği zaman avukatlık mesleğini bırakacağının açıkladı.

Bakım, “Baro başkanlık makamını kurumsal hale getirmek istiyorum. Eğer baro başkanlık makamı yerinde temsil edilmeyip, ofisten idare edilirse, varlığıyla yokluğuyla belli olmayan, etkin olmayan, temsil kabiliyeti olmayan bir baroya dönüşür. Bunun önüne geçmek istiyorum. Seçildiğin zaman o makama oturarak, ‘Başsavcı, Adalet Komisyon Başkanı neyse baro başkanı da eşit statüdedir’ mesajını vereceğim. Onun için en büyük proje olarak bunu görmekteyim. Bu sağlandı takdirde adliyenin üç ayağı dediğimiz başsavcı, adalet komisyon başkanı ve baro başkanı koordineli olarak çalışacak ve avukatın itibarı sağlanacak” dedi.
Güzel bir seçim süreci geçirdiklerini belirten Bakım, birlik ve beraberlik mesajı verdiklerini söyledi. “Gerek Gaziantep barosu gerekse Türkiye’deki diğer barolar bu faaliyetlerimizi takdirle karşıladıklarını gördük. Gaziantep Baro başkanlığını aday olan tüm adaylara başarılar diliyorum. Geldiğimiz bu güzel çizgiyi seçim atmosferinde de yürüteceğimize, seçimi bir demokrasi şölenine dönüştüreceğimize inanıyorum. Gördüğümüz ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu etti.

Meslektaşlarımızın vereceği kararı saygıyla karşılayacağız. Elbette ki aday olmanın da amacı sandıktan çıkmaktır. Öyle olursa mutlu olacağız. Hak, adalet, hukuk adına ve meslektaşlarımızın sorunlarını çözmek için çok projelerimiz var. Gaziantep barosunu daha ileriye götüreceğime inanıyorum ve bu hususta çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.
“Bütün meslektaşlarımı kucaklayıcı ve bütün meslektaşlarımızı koruma altına alacak bir etkili ve yetkili temsil kabiliyeti olan bir düzenlemesine gireceğim” diyen Av. Bakım, “Bütün arkadaşlarımız çok güzel projeler ortaya koymaktadır. Bu maddi içerilikli projelerin en güzelini biz de yapmaya muktediriz. Adliyle binaları avukatın çalışma alanı olduğundan en rahat, en huzurlu, en itibarlı bir çalışma ortamına getireceğim. Bekleme salonlarından tutun girişlerdeki karşılaşılan problemlere, otopark sorunundan tutun dinlenme odalarına kadar birçok faaliyetleri koordineli bir şekilde adli yargının diğer camialarıyla birlikte halledeceğime inanıyorum” diye açıklamada bulundu.

Ruhsat alıp ofis açamayan yüzlerce avukatın bulunduğuna dikkat çeken Gaziantep Barosu Başkan Adayı Av. Ali Bakım, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu meslektaşlarımızın ofis ihtiyaçlarını baronun öncülüğünde, katkılarıyla ya içi dayalı döşeli yeni binalar tesis edeceğiz ya da valilik ve belediyelerle görüşerek kamu binaları kiralanarak ofis temini düşünüyoruz. Tüm masrafını baro başkanlık makamı temin ettikten sonra çok ucuz kiralarla yeni meslektaşların kullanım alanını açmak istiyoruz. Avukatlığa adım atan meslektaşlarımızdan maddi durumu çok kötü olan kesim kadar maddi durumu iyi olan kesim ailesinin elinden bakmaktan mahcup olan kesim var. Dolayısıyla maddi ihtiyaç genç avukatlarımızın birinci problemidir. Bunun için sandıklar oluşturacağım. Uzun vadeli sıfır faizle kredi açma imkanlarını deneyeceğiz ve ofis kurmalarını, dileyen insanın dilediği yerde ofis açabilme imkanı sağlayacak kredi sistemi getirmeyi düşünüyorum. Buna benzer birçok projemizle inşallah Gaziantep barosunu Gaziantep için değil, Türkiye için örnek bir baro haline getirmeye kararlıyız.”


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.