EKSİKLERE RAĞMEN 1 PUAN İYİ PUAN

İlk iki maçta tek puan alan, teknik direktörü isyan eden, iskelet kadroda ayarı kaçan Gaziantep FK için hele hele İzmir'den alınan bir puan çok değerli. Maç öncesinde kadro açıklandığında Sumudica yine bildiğini okuyup Oğuz'u kulübeye almış Olkowski yine sahada. Muhammet Demir'in golü ile 1-0 önde başlayan konuk takım ne hikmetse golden sonra savunmaya geçti ama, onuda pek beceremiyor. İlk iki maçta olduğu gibi Göztepe deplasmanında da maçın yıldızı kaleci Günay ile kale direkleri oldu. Bu ne demek el bombası gibi patlamaya hazır bir savunma var. Kana Bıyık bu sezon nedense çok hata yapıyor, Alin Tosca henüz sakatlığın etkisinde. 
Gaziantep FK’da Djilobodji takımın en diri, ayakta kalan topçusuydu. Uzun pas, ikili mücadele ve hava toplarında oldukça başarılıydı. Görevini yapan tek isim.. Güray Vural'ın kafasını kaldırıp yaptığı asist alkışa değer. Muhammet Demir ve Maxim gol dışında ortalama bir performans gösterdi. Takıma katkı sağlamaya çalıştılar. Ama fırsatçılıklarını konuşturup takıma tek puan kazandırdılar. 
Göztepe, topa daha hakim daha çok isteyen daha çok pozisyona giren taraftı. Gaziantep FK ise sahada daha dirençli daha güçlü bir oyun sergiledi. Özellikle ikili mücadele, hava topu ve top kapmada rakibine ezici üstünlük kurdu. Eline geçirdiği pozisyonları gole çevirme konusunda daha başarılı oldu. Gitti ve attı... Aslında ev sahibi Göztepe daha çok pozisyona girsede fırsatı çok kullanamadılar.
Gaziantep Futbol Kulübü, her şeye rağmen puan almasını bildi. Fakat çekirge bir sıçrar iki sıçrar ama üçüncüde öyle olmaz. Bu takımın solu ve sağı çalışmıyor. Savunmada Papy Djilobodji olmasa daha çok gol yer. Eksikler var ve üç hafta geçmiş henüz takım hazır değil. İsyan eden ve kovulmak için her şeyi yapan sinyor Sumudica'ya sorarlar. Bu takımı maçlara ve lige bizmi hazırlayacağız diye. Hemde geçen yılın kadrosu Kayode dışında aynı değil mi? Aynı ama Rumen teknik adam bu takımın ayarıyla oynadığı bir gerçek. Fakat, bunlara rağmen şans meleklerini yanına alan Gaziantep Futbol Kulübü, İzmir'den puanla dönmeyi bildi. Bu eksilere rağmen bence bir puan iyi puan...

Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.