Dev uygulamada 4 bin 254 araç kontrol edildi

  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince kentin farklı noktalarında icra edilen denetimlerde 691 sürücü, yolcu ve araç plakasına işlem yapıldı. 82 aracın trafikten men edildiği uygulamalarda 4 sürücü belgesine de el konuldu.
  Yapılan denetimlerde, 4 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 289 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 41 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden, 80 sürücüye ve araç plakasına seyir halinde cep telefonu kullanmaktan, 2 sürücüye abartı egzozlu araç kullanmaktan işlem yapıldı.
 
  Alkollü sürücü trafik polislerini ‘ben hayatta yalan konuşmam’ diyerek ikna etmeye çalıştı
  Zaman zaman ilginç anların yaşandığı denetimlerde trafik polisleri, uygulamada durdurdukları bir otomobilin sürücüsüne alkolmetreyi üfletmek istedi. Ayakta durmakta zorlanan sürücü ‘Ben hayatta yalan konuşmam’ diyerek polisleri ikna etmeye çalıştı. Alkometreyi üfleyen sürücünün 310 promil alkollü olduğu belirlendi. Ehliyetine el konulan sürücüye alkollü araç kullanmaktan da cezai işlem uygulandı.
  Öte yandan kentte maske ve sosyal mesafe kuralına ilişkin de denetimler sürüyor. Bu kapsamda maske ve sosyal mesafe kuralını ihlal eden 2 bin 617 şahsa idari yaptırım uygulandı.


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.