Dokuma Kolon Nedir?

Dokuma ile ilgili  birkaç bilgi  paylaşalım; Örgü hücreleri üçgenler, kareler olarak üç boyutlu katıları, dörtyüzlüleri, oktahedraları vb. üretilir.   Yine çubuklar kenar olarak kullanarak örgü benzeri hücrelere çevirmek de mümkündür. Bu hibrit konfigürasyonlara örgü-çokyüzlü veya sarmal-çokyüzlü diyebiliriz. Bir örgü-tetrahedron, bir örgü-kesilmiş-tetrahedron, bir örgü-oktahedron ve bir dokuma-küpoktahedrondur.  Köşelerindeki sarmal baypas nedeniyle bu üç boyutlu yapılar, her birinin kendi ana polihedronu gibi uzamsal bir figür olması dışında, kumaş örgü hücrelerinin tüm özelliklerine sahiptir.

Dokuma kolon özellikle giysi teknolojisinde üretim bandında çok önemlidir. Üretilen ürün özelliğine desteği büyüktür.  Ve kaliteli çıkan ürünler elbette müşteri memnuniyetini birlikte getirir.  Dokuma ürünleri naylon, poliproplen, pamuk ham maddeleri de ürün üretiminde dokuma kolon ürünlerinin yanı sıra tercih edilebilmektedir. 

Dokuma Kolon Hangi Alanlarda Kullanılır?

Dokuma kolon ürün çeşitleri endüstriyel alanda faaliyet gösteren birçok sektörde yer almaktadır.  Farklı ürün çeşitleri ayrıca ürün tercihlerinizi göz önüne alarak kullanım avantajına sahip olabilirsiniz.  Elbette kullanım alanlarına göre farklılıklar gösterir.  Giyim sektöründe aslında tekstil sektörü demek belki daha doğru olacaktır, dokuma kolon özellikleri açısından fark yaratmaktadır.  Öyle kaliteli bir fark yaratıyor ki müşteri memnuniyeti birlikte geliyor. 

Kıyafet üretimlerinde dokuma ürün ve ayrıca pamuk,  naylon, polipropilen, pamuk hammaddeleri de tercih edilebilmektedir.  Dar dokuma kolon ürün çeşitleri 1 cm’den başlayıp 16 altı cm’ye kadar genişleyen ürün çeşitleri ile sunuluyor. .

Dokuma Kolon ve Renk Çeşitleri Nelerdir?

Dokuma kolon oldukça geniş renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Ancak dilerseniz dokuma kolon renkleri ve desenleri de üretici tarafından size özel şekilde üretilebilmektedir.

Dokuma Kolon Ürün Çeşitleri

Dokuma kolon ürünleri tek tip değildir.  İhtiyaçlarınıza hitap eden şekilde tasarlanarak yıllar içinde geliştirilmiştir.  Ürün kullanım avantajlarına sahip olabilirsiniz.  Dokuma kolon ürünleri pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir.  Kullanım avantajı kazanmanıza destek olabilen kolon seçenekleri sebebi ile üretilen tekstiller hem dayanıklı hem de daha size özeldir.

  1. Çanta sütunları
  2. Panjur şerit sütunları
  3. Ayakkabı kolonları
  4. Polyester dokuma kolonları
  5. Saraciye dokuma sütunları
  6. Teknik dokuma sütunları
  7. Polip dokuma sütunlar
  8. Sabit dokuma sütunları…

Artık dokuma kolon o kadar sık kullanılıyor ki; dokuma kolon ürünleri oldukça yoğun şekilde talep edilmeye başlandı. Elbette talep artışı üretimi de etkiliyor. 

 

Dokuma kolon ürünlerini nasıl temin edebileceğinize gelirsek;  Kullanım avantajı ile artan talepler maalesef bazı firmaların düşük kalitede ürün üretimine d e yol açtı. Firmanızı seçerken garanti konusuna dikkat edin.  Ve firmanın mutlaka referanslarını kontrol edin.  Firma güvenilir ise pazarda kaliteli ürün üretimi o kadar artacaktır.  Ve ayrıca güvenilir firmalar stok gücü konusunda da problem yaşamanıza engel olacaktır. 

 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.