Osmanlı Ülkü Ocakları’ndan sert tepki

Gaziantep’te teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayan Osmanlı Ülkü Ocakları, Türk bayrağının Selanik’te yakılmasını ve izin verilmesini kınadı.

 

Osmanlı Ülkü Ocakları Gaziantep İl Binasında yapılan toplantıya Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Cevdet Yıldırım, Gaziantep İl Başkanı Bahattin Güllü ve yönetim kurulu üyeleri, İl Disiplin Kurulu Başkanı Avukat Mehmet Aslan, Şahinbey İlçe Başkanı Mehmet Özakbalık ve yönetim kurulu üyeleri ile Şehitkamil İlçe Başkanı Cuma Tabur ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Osmanlı Ülkü Ocakları İl Binasında yapılan toplantıda şu açıklamalar yapıldı: 

 

Ayasofya-i Kebir Camii açılışı ile milletimizin gözbebeği gerçek kimliğine kavuşmuştur. Bu gerçek kimlik Yunanistan'ı rahatsız etmiştir. Bu bahane ile halkı kışkırtarak matem çanları ile tepkilerini göstermeleri Türkiye'ye karşı düşmanlıklarını bir kez daha açıkça göstermektedir. Selanik metropoliti Anthimos’un çağrısı üzerine Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine tepki olarak özel ayin düzenlenen Selanik’teki Hagia Sophia Kilisesinin avlusunda toplanan ‘’ KUTSAL TABUR’ʼ isimli aşırı sağcı örgüt üyesi göstericilerin Türk bayrağı yakmasına izin verilmesine Osmanlı Ülkü Ocakları olarak sert tepki vermekteyiz. Şanlı Türk bayrağımızın Selanik’te yakılmasını ve buna izin verilmesini kınıyoruz. 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir’e çıkartma yapan, çapulcu askerlerden oluşan Yunan Efzan Alayı işgal askerlerine, Kordon boyunda Hasan Tahsin’in sıktığı kurşunu hatırlamalarını, bundan ders almaları gerektiğini hatırlatarak İstiklal Marşımızın bir dörtlüğünü hatırlatmak isteriz.

RUHUMUN SENDEN İLAHİ ŞUDUR ANCAK EMELİ:

DEĞMESİN MA’BEDİMİN GÖĞSÜNE NA-MAHREM ELİ;

BU EZANLAR-Kİ ŞEHADETLERİ DİNİN TEMELİ-

EBEDİ, YURDUMUN ÜSTÜNDE BENİM İNLEMELİ

Sözlerimizi ÇANAKKALE’DE KIBRIS ‘TA VE İZMİR’DE DENİZE DÖKTÜĞÜMÜZ RUMLARI BU SEFER TOPRAĞA GÖMECEĞİZ diyerek son veriyoruz.


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.