Gaziantep'e 7 milyarlık müjde

 

Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hattının ihale hazırlık çalışmaları tamamlandı ve belirlenen tarihte ihale yapıldı.

Gaziantep sanayisinin liman kenti olan Mersin’e ve önemli şehirlerimizden olan Adana ve Osmaniye’ye ulaşımını kolaylaştıracak olan projenin ihalesini Kalyon İnşaat aldı. Kalyon İnşaat firmasının teklifi 6.953.303.734,31 TL oldu.

GAZİANTEPLİ ÜRETİCİLERİN İMKANLARI GÜÇLENECEK

Proje sayesinde özellikle liman kenti Mersin'e ulaşımın kolaylaşması ve maliyetin düşmesiyle Gaziantep'teki üreticilerin rekabet imkanları daha da güçlenecek.

BAKAN DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz aylarda Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Tren Projesi ile ilgili açıklamada bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hattının şu anda ihale hazırlık çalışmaları var. Yani 2023 yılında İstanbul'dan trene binen bir kişi Gaziantep'e kadar gelebilecek. Öte yandan demir yolunun hem yükte hem de yolcu da kapasitelerini artırmak istiyoruz. Yükte ilk aşamada yüzde 10'a daha sonra yüzde 20'lere çıkarmayı hedefliyoruz” demişti.

ADANA-GAZİANTEP ARASI 1,5 SAATE DÜŞECEK

Yetkili isimlerden daha önceden proje ile ilgili yapılan açıklamada proje sona erdikten sonra Adana- Gaziantep seyahat süresinin 1,5 saate düşeceği bilgisi verilmişti. (HABER MERKEZİ)


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.