Köksan Karşıyaka’ya okul yaptırıyor!

100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destekler devam ediyor

Karşıyaka Mahallesi’ne 32 derslikli ortaokul

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyasına destekler sürüyor.

Kampanya kapsamında Şehitkâmil İlçesi Karşıyaka Mahallesinin okul ihtiyacı giderilecek. Hayırsever KöksanA.Ş tarafından yaptırılacak 32 derslikli ortaokulun protokolü Valilik makamında imzalandı. 

Protokol imza töreninde konuşan Vali Davut Gül, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında 100 hayırsever aradıklarını hatırlatarak sene içerisinde bu hedefe ulaşacaklarına işaret etti. 

İmzaladıkları protokolün farklı bir anlamı olduğunun altını çizen Gül, “ Bizim imarsız alanlarda daha çok okul ihtiyacımız var. Okulumuz, Karşıyaka Mahallesinde Şehitkâmil Belediye Başkanımızın kamulaştırmaya başlayarak okul alanı olarak açtığı bir araziye yapılacak. Alanın kamulaştırılmasında Şehitkâmil Belediyesinin, Büyükşehir Belediyesinin ve ŞehitkâmilKaymakamlığımızın büyük emekleri oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Bölgedetüm sosyal donatıların yer aldığı 32 derslikli bir okulun inşa edileceğini belirten Gül, okul binasının her şeyi ile Köksan A.Ş. tarafından yapılacağının altını çizdi. 

Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bölgenin eğitim öğretim açısından en fazla okula ihtiyacı olan bölge olduğunu ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. 

Konuşmalar sonrasında taraflar arasında eğitime yapılan yatırımın imzaları atıldı. 

 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.