Baklavaya lezzeti veren Pazarcık Fıstığı mı?

 

KahramanmaraBüyükehir Belediye Bakanı Hayrettin Güngör, Twitter hesabından “Üreticilerimiz, Gaziantep Baklavasına lezzet veren fıstıın Pazarcık Fıstıı olduunu söylediler. MaraBiberi kadar acı, Antep Baklavası kadar tatlı bir gerçek. Birbirini tamamlayan iki lezzet MaraDondurması ve Antep Baklavası ikiz kardedeil midir” ifadelerini kullandı.

AHN’DEN YANIT

Gaziantep Büyükehir Belediye Bakanı Fatma ahin, Güngör’ün paylaımına, “Gazi ve Kahraman ehirlerin varlıkları birbirlerini güzelletiriyor. Ortak dümandan 100 yıl önce kurtulmu; bu ikisi de birbirinden Kahraman, ikisi de birbirinden Gazi ehrin baklavası, biberi, dondurması varsa birbiri sayesinde. Kıymetimizi bilelim” diyerek yanıt verdi.

 

BU YIL REKOR BEKLENYOR

Gaziantep, Türkiye'nin geçen yıl yakaladıı 90 bin tonluk üretimi bu yıl tek baına gerçekletirmeyi hedefliyor. Türkiye, antep fıstıı üretiminde altın yılını yaıyor. Geçen yıl 90 bin ton üreten çiftçinin yüzü bu yıl gülüyor.

KARAYILAN: ÇOK GÜZEL BR HASAT DÖNEMMZ OLACAK

Gaziantep Tarım ve Orman l Müdürü Mehmet Karayılan, "Çok güzel bir hasat dönemimiz olacak. u anda yapmıolduumuz hesaplamalarda 280 bin 290 bin ton civarında olacaını bekliyoruz. Bu Gaziantep ve Türkiye'deki bütün çiftçilerimizin,antep fıstıı ile uraan bütün çiftçilerimizin mutlu bir yıl geçirecei anlamına gelir" dedi.

1HIYkM

Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.