RİNGO VAKIF VE YKS....

Bugün bazı aileler için büyük bir gün. Yıllardır binbir emek, çile,  maddi, manevi büyük zahmet ve yemeyip, yedirdikleri,  içmeyip,  içerdikleri,  giymeyip,  giydirdikleri kuzucukları hayatlarının rotasını belirleyecek sınava girecekler. Onlar içeride ter dökerken ailenin tüm fertleri top yekûn dualar edecek.
Peki ya her gün çocukları ile sınava girenler ölünceye kadar anne, baba, ailece imtihan olanlar,  ne kadar büyük ve zor sınav değilmi?
Işte Ringo Vakıf'ın hikayesi.  Doğduğundan beri özürlü ama ailesinin bir tanesi,  mahallenin sevgilisi.
Elinde tahtadan tabancasıyla  bazen  kovboy, bazen polis, bazen dedektif olan Ringo Vakıf mutlu bir şekilde geziyor sokağında,  caddesinde. Anne Esum adı gibi sabırla 33 yıldır onun peşinde. Baba Abdullah Bakkaloğlu çatı ustası 40 yıldır çatılarda cambaz gibi elde keser, bir çatıya,  bir talihine, kaderine vuruyor.  Ama isyan yok, bu benim ve ailemin imtihanı belkide allah benim ve eşimin sınavını burada veriyor, deyip oğlunun filminde bazen şerif,  bazen komiser olup onunla silah atıp  rol kesiyor,  racon yapıyor.
Onun için boş verin, bugünkü iki saatlik sınavları,  şükredin,  dua edin, hamdedin ya böyle hayat boyu sınavınız olsaydı.

DY5i0T
vr85eD

Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.