Sanayicilerimizden 6 ay YEKDEM ücreti alınmasın!

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Covid-19 pandemisiyle birlikte sanayicilerin özellikle YEKDEM ücretleriyle zor günler geçirdiğini ifade ederek, en az 6 ay süreyle YEKDEM ücretlerinin alınmaması için Hükümete çağrıda bulundu.

Kaplan’ın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşma:

“Koronavirüs salgın şartlarında dahi üretimini sürdüren, iç piyasa taleplerini karşılamak için canla başla çalışan sanayicilerimize verilen destekler yetersiz kalmaktadır.

Üretimin bel kemiği sanayi ve sanayicilerimizin özellikle bankalara olan kredi borçlarının yapılandırılması gerekmektedir.

Sanayicilerimizin daha önce yapılandırılmış kredilerinin faiz oranlarını, güncel faiz oranlara göre yeniden yapılandırılması için hem devlet hem tüm özel bankalarla görüşülerek revize edilmesi konusunda adımlar atılmalıdır.

Gümrüklerini kapatan ülkelere ihracat yapan firmaların mağduriyetlerinin giderilmesi için KGF ve Eximbank limitlerinin arttırılması gerekmektedir. .

Özellikle YEKDEM konusunda Sayın Bakan’ın hassasiyetle bir çözüm üretmesi gerekmektedir.

Sanayicilerimizin belini büken, oldukça yüksek maliyetli YEKDEM’in en az 6 ay süreyle alınmaması için Sayın Bakan’a çağrıda bulunuyorum.”Bülten


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.