GAZİANTEP FK YENİDEN YAPILANYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle karantina günleri sürerken OLAY SPOR ise sporun nabzını tutmayı sürdürüyor. Bu kez Spor Müdürümüz Mustafa Teke’nin canlı yayın konuğu Gaziantep Futbol Kulübü Asbaşkanı Müslüm Özmen oldu. Kırmızı-Siyahlı kulübün geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Özmen, “Biliyorsunuz Gaziantep’te futbolda deprem oldu, biz yeniden ayağa kalkmayı başardık. Kulüp olarak önümüzdeki yılın planlarını ve yeniden yapılanma hazırlığı yapıyoruz” dedi. 
 
Gaziantep Futbol Kulübü Asbaşkanı ve Genel Sekreteri Müslüm Özmen, canlı yayında OLAY SPOR’un sorularını yanıtladı. Mustafa Teke ile futbola dair önemli açıklamalarda bulunan Müslüm Özmen, takımının geleceği hakkında bilgiler verdi. Yeniden yapılanma  sürecinde olduklarını ve Scout ekibini oluşturmaya başladıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti;
 
FUTBOL BİR SEKTÖR HALİNE GELDİ
Futbolda ligler 16 Mart tarihinde ertelendi. O dönemde bazıları oynansın dedi, bazıları oynanmasın dedi. Futbol aslında bir silah sektörü, otomotiv sektörü gibi bir sektör haline geldi. Dünyadaki en önemli bir organizasyon, Burada da futbolu birden bire kesip oynanmasın diyemezdik. 12 Haziran’da oynanmasına karar verildi. Burada bazı kulüpler oynanmasına karşı çıktılar. Bu kulüpler kendi menfaatlerini düşündüler. Düşme olmasın dedi. Beşiktaş-Fenerbahçe oynanmasın dediler. Ana sebebleri bu sezon kendileri için büyük bir kayıp oldu. Onun için oynanmasın dediler. Aslında futbolu durdurduğunuz zaman bir sektör çökecekti. Futbolcular açısından da çok ciddi bir kayıptı. Bu adamlar bir yol oynamadıkları zaman fiziksel ve maddi olarak çok büyük kayıpları olacaktı. Onun için çarkın dönmesi lazımdı. Ve en önemli nokta insan sağlığı ve futbolcuların sağlığı önemli. Bu önlemleri aldıktan sonra futbolu oynatmamız gerekiyor. Finansal açıdan da sıkıntı yaşamadık. Pandemi başlayana kadar biz ödemelerimiz bitirmiştik. Diğer kulüplere göre bu süreci çok iyi yönettiğimizi düşünüyorum. 
 
SUMUDİCA İLE SAAT SORUNUMUZ OLDU
Futbolsuz kaldığımız süreçte ilk etapta futbolcularımızın sağlığını, teknik ekibimizin ve çalışanlarımızın sağlığını ön planda tuttuk. Futbolcularımızın performansını iyi tutmak için çaba gösterdik. Bireysel antrenmanlar devam etti. Telekonferans sistemi ile antrenmanlar devam etti. Bireysel antrenmanlar teknik ekibimizin nezaretinde devam etti. Hocamızın bir Aralık ayında geçirdiği ber zatüre geçmişi vardı. Onunda Romanya’ya gidip doktoruna gözükmesi gerekiyordu. Maxim’in ailesiyle görüşmesi gerekiyordu ve gittiler. Sumudica bize gitmesi gerektiğini söyledi, bizde bir kaç gün beklemesini söyledik. Ama Sumudica biraz panik oldu ve özel uçakla gitme şansı oldu. Gitmeden 1-2 saat önce bize haber etti. Bizimde insancıl olarak gitme deme şansımız yoktu. Çünkü sağlık önemliydi. Sadece saat konusunda sıkıntımız oldu. Biraz daha bekle dedik ama, erken gitti. Sorun olmadı. 
 
KİRALIKLARIN SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYOR
Sözleşmesi biten oyuncularımız kiralık olan oyuncularımız. Kayode, Furkan, Muhammet, Twumasi, Haydar gibi oyuncularımız kiralık olduğu için sözleşmeleri bitiyor. Bunların bir çoğundan memnunuz. Ama kulüpleri çağıracaktır. Bu arkadaşlarla sözleşmemiz devam ediyor. Kulüplerinden da yazı aldık. Pandemi nedeniyle lig uzadığı için kulüpleninden onay yazısı alıyoruz. Kalan 8 maçımızı tüm oyuncuarımızla tamamlayacak. 
 
SCOUT EKİBİ OLUŞTURACAĞIZ
Gaziantep Futbol Kulübü olarak yeni planlarımız var, kulübümüzde çok ciddi izlenmiş isimler var. Elimizde çok iyi bir pörtföy var. Scout ekibimizde yeni bir yapılanma içerisindeyiz. Onunla ilgili çalışmalarımız var. Scout ekibimizi çok genişletmek istiyoruz. Bize futbolcu kazandıracak isimlerle çalışacağız. Bölgemizde ve ilimizde bize yetenekli gençleri kazandıracak Scout ekibini kuruyoruz. Bu pandemi süreci bize şunu öğretti. Özümüze dönmemiz gerekiyor. Bu paranın gelirin artık olmayacağı için alt yapıya önem vermemiz gerekiyor. Biz alt yapımızı tarıyoruz. Takımımızda potansiyel gördüğümüz oyuncuları analiz edeceğiz. Scout ekibini geniş tutarak eski Gaziantepspor günlerine geri dönmek istiyoruz. Alt yapıdan da ne çıkarabilirsek onun çalışmasını yapacağız. Burada da yeniden yapılanmaya başladık. Ayağımızı yorganımıza göre uzatarak, özümüze dönmek istiyoruz. Bizim asıl hedefimiz alt yapıdan oyuncu yetiştirmek. Daha önce Gaziantepspor bir vitrindi. Türk futboluna önemli isimler kazandırdı ve kulüp çok büyük paralar kazandı. Gaziantepspor 26-27 yıl kesintisiz Süper Lig’de oynadı. Bizde aynı sistemi getirmek isityoruz. 
 
GAZİANTEPLİ HOCALARDAN FAYDALANACAĞIZ
Gaziantepspor örneğini önümüze alarak yeniden yapılanma sürecine girdik. Alt yapıdan ve bölgeden genç yetenekleri çıkarmamız gerekiyor. Futbol sektör haline döndü. Bizde kendi oyuncumuzu bulacağız. Bunun için Scout ekibini geniş tutacağız. Gaziantep’te çok değerli teknik adamlarımız var. Scout ekibinde değerli hocalarımız olacak. Gaziantep’in yetiştirdiği değerli hocalarımız var. Gaziantepspor döneminde çok önemli işler yaptılar. Burada da aynı siztemle genç yetenekleri kazandıracağız. 
 
ŞAHSİ FİKRİM İLK 6 HEDEFİ OLABİLİR
Ligin 12 Haziran’da başlaması çok doğru. Çünkü futbolun oynanması lazım. Gaziantep Futbol Kulübü bu sezon ilk kez Süper Lig’de olmasına rağmen bence başarılı bir süreç geçirdik. Kalan 8 maçımızı da başarılı bir şekilde geçireceğimize inanıyorum. Ben 8 maçta iyi sonuç alarak ilk 6 hedefimiz daha olabilir. Gaziantep Futbol Kulübü olarak elimizden geleni yaparak bu şehri en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.

Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.