Gaziantep MHP Milletvekili Sermet Atay’dan Olay Medya’ya çarpıcı açıklamalar…!


“ Gaziantep’in ve Ocağın Çocuğuyum “

* Ben bu şehrin çocuğuyum. Dedem, Babam, ailemin hepsi bu şehrin evlatları. Şehreküstü semtindeniz. Hepimiz bir şekilde bu güzide ve kutlu şehire hizmet ettik, şimdi de ben siyasi olarak hizmet ediyorum.
* Ben MHP’ye paraşütle gelmedim, lise yıllarında ocaktan yetiştim. Daha sonra hukuk fakültesini bitirdim ve Gaziantep’te avukatlık yaptım. Sonra Tansu Çiller ve Mehmet Ağar döneminde Doğru Yol Partisinin yönetiminde, il başkanlığı gibi çok görevler yaptım.
* Komando Ayvaz Gökdemir ile birlikte Gaziantep için önemli görevler yaptık. Gerçekten Ayvaz Gökdemir Gaziantep için bir şanstı, korkusuz, cesur ve memleketi için gözünü karartan biri. Bende onun yanında neredeyse staj yaptım.
* Doğru Yol partisi ve Anavatanın birleşme sürecinde ben inanmadığım için siyasetten ayrıldım ve kendi işlerime döndüm.
* 2012 seçim döneminde Edip Semih Yalçın hocanın MHP adayı olarak Gaziantep’te gösterilmesi ve bana yardımcı ol demesi ile emir kabul ettim ve seçim sürecinin birinci gününden mazbatayı alana kadar çalıştım. Sonra Semih Hocanın önerisiyle Mehmet Yıldırım’ın il yönetimine girdim.
* 2018 seçimlerinde beni MHP Gaziantep adayı olarak 2. Sıra adayı gösterdiler. Herkes MHP’nin ancak 1. Sıra adayının seçileceğini söyleyip, beni hiç sıralamada göstermezken. Ben ekibim ile birlikte kolları sıvayıp, dağ, dere, tepe, ilçe, mahalle gezdim. Gaziantepliler bana inanılmaz ilgi ve teveccüh gösterdiler. Ama ilginçtir seçim bürom son 10 güne kadar deyim yerindeyse sinek avlıyor, kimse bırakın gelmeyi selam bile vermiyordu. Ama saha çalışmaları sonuç vermeye başlamıştı ve bir gün Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin hanımefendi telefon edip, “ Sermet bey anketler geldi, inanılmaz sizin parti hızla tırmanıyor. Sen seçiliyorsun, hayırlı olsun “ dedi.
* Seçim bitti ve sonuçlar bazıları için sürpriz olsada, benim için sürpriz olmadı. Çünkü ben sahada birebir vatandaşın bana teveccühünü görüyordum. İki yıldır Gaziantep için gerek mecliste, gerek yerel siyasette elimden geleni yapıyorum. Telefonumuzda, gönlümüzde hep açık.
* Corona döneminde gerek test, gerek hastane, gerek sağlık müdürlüğü ve bakanlıklar arasında koordineyi sağlamaya çalıştım.
* Gaziantepspor benim için, ailem için, bu şehir için önemli bir marka. Sadece ben değil, babam bu takım için inanılmaz işler yaptı, biz onun ellerinden tutarak maçlara gittik, kırmızı ve siyah bizim sevdamız oldu. Ama Celal Doğan sonrası yapılan gerek devir teslimdeki yanlış seçim, daha sonra yapılan özellikle bizim istifamızdan sonrası hırsızlıklar yüzünden takım maalesef kapandı. Ama ben bunun için çok mücadele ettim, mahkemeler, dosyalar, kavgalar yaptım ama olmadı.
* Şimdi hepimiz süper ligdeki Gaziantep FK’ya sahip çıkmalıyız. Bunun için yönetimle , başkanla konuşup Gaziantep FK ve çalışan profesyonel ekibe gaziantepli insanları katmalarını söyledim.
* Cumhur İttifakı olarak burada yerel belediyeler, Ankara’da milletvekillerimiz, bakanlarımız ile birlikte bu şehrin sorunları için çalışıyoruz.

 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.