Son karar 28 Mayıs’ta

Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı bir toplantı düzenledi. Toplantı sonunda açıklama yapan TFF Başkanı Nihat Özdemir, 18 kulübün tamamının desteğini alarak ligleri 12 Haziran'da başlatmak istediklerini belirtti. Bu konuda kesin kararın da 28 Mayıs'ta açıklanacağını belirtti.

Nihat Özdemir'in açıklamalarından satır başları şöyle;
"18 kulübün tamamının desteği ile liglerin 12 Haziran'da başlaması için anlaştık. 28 Mayıs'ta kesin karar verilecek."

"7 kulüp, bu sezon küme düşme olmaması ve gelecek sezonun 21 takımla oynanması konusunda başvuru yaptı. TFF konuyu değerlendirecektir."

"Kulüplerimiz ekonomik sıkıntıların farkındayız. Bayramdan sonra bir araya gelerek bu konuda görüşeceğiz."

"Ligleri oynayarak sonlandırmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz."
Kesin karar 28 Mayıs'ta
Lig ile ilgili kesin kararın 28 Mayıs'ta verileceğini söyleyen Özdemir, "Türkiye'deki şartların değişimi; koronavirüs olsun, seyahat özgürlüğü olsun diğer konuları da göz önünde bulundurarak kesin tarihimizi 28 Mayıs tarihinde yapacağımız basın toplantısıyla açıklamak üzere bütün kulüplerle birlikte anlaşmaya varmış durumdayız" ifadelerini kullandı.

"18 kulüp liglerin başlamasını destekledi"
Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ise toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede, "Tüm kulüplerin görüşünü aldık, sağlık koşullarının el vermesi şartı ile 18 kulüp liglerin başlamasını destekledi" şeklinde konuştu.

"5 oyuncu değişikliği için TFF ile görüşüldü"
Ligin geri kalanında 5 oyuncu değişikliği konusunda TFF ile görüşüldüğünü de vurgulayan Sepil, "Deplasmana gidecek olan takımlar var. Seyehat koşullarının ayın 13-14. gününe kadar oluşturmamız gerekiyor.
Pandemi çok yakından izleniyor ama ülkemizde bu durum çok iyi gidiyor. Beklentimiz bunun devam etmesi ve liglerin hayırlısıyla başlaması. Ligin geri kalanında 5 oyuncu değişikliği hakkı için TFF ile görüştük. Avrupa'da olduğu gibi 5 yedek oyuncu için çalışmalar yapılıyor. Bu sezon kaldırılan U21 Ligi'nin gelecek sezon yeniden değerlendirmeye alınmasını da konuştuk" diyerek sözlerini tamamladı.
 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimeler



İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.