Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz kredi başvurusu nasıl yapılacak!

Tüm dünyada krize neden olan Corona salgının ekonomik zararlarını atlatmak açısından kamu bankalarından önemli bir hamle geldi. Corona salgınının ortaya çıkaracağı, ekonomik olumsuzlukların önüne geçmek isteyen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, ortak bir karar ile 6 ay geri ödemesiz 10 bin lira ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. Aylık hane geliri 5 bin liradan az olan vatandaşların başvurabileceği kredi için araştırmalar şimdiden hız kazandı. Peki, 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin başvuru şartları neler? İşte, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası kredi başvurusunun ayrıntıları... VAKIFBANK, HALKBANK, ZİRAAT BANKASI KREDİ BAŞVURUSU6 ay geri ödemesiz 10 bin lira üst limitle ihtiyaç kredisi verecek olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, başvuruda bulunacak olan kişilerde aradığı şartları paylaştı. İlk yapılan duyuruda 5 bin lira ve altında hane kazancına sahip olan kişilerin başvurabileceği belirtilen 6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, 3 kamu bankasına yapılan başvuru ile çekilebiliyor.Detayları okumak için lütfen sonraki sayfaya tıklayınız…

 
2

Kampanya için başvuran kişiler gıda harcaması, kira, elektrik, su ve doğal gaz gibi faturalarını krediden yararlanarak ödeyebilecek.

6 ay nefes olacak

Kredinin en önemli özelliği 6 ay ödemesiz ve toplam vadenin 36 aya kadar çıkıyor olması. Maksimum limiti 10 bin lira olan kredinin maliyeti de oldukça düşük ve ödemeler sabit taksitli. Kredi için üç kamu bankasından birine başvurmak yeterli. Başvurular yarın (1 Nisan) itibarıyla alınacak.

3

Başvuru için dikkat!

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak; bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor.

Bankalar taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilenlerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak. Müşteriler böylece krediyi ATM’den de çekebilecek.

 
4

Geri ödeme nasıl olacak?

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek

.5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Misafir Avatar
Mobil 2020-05-11 17:00:15

Gercek ihtiyac sahiplerine verilmiyor

Mehmet

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.