GAÜN’de yeni projeler konuşuldu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İnovasyon ve Girişimcilik Topluluğu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ar-Ge Birimi ve İnovasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan Yeni Dönem Projeleri Toplantısı GAÜN Gaziantep Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ekonomik Gelişme AR-GE İnovasyon Daire Başkanı Meryem Aslan, bu yıl Gaziantep’te düzenlenecek olan Teknofest hakkında bilgi verdikten sonra öğrencilere seslenerek bu tür etkinliklerin önemli olduğunu ve muhakkak katılım sağlamaları gerektiğini vurguladı. İnovasyonu, fayda yaratan iddialı yenilik olarak tanımlayan Aslan konuşmasında şunları söyledi: “20 Yıldır inovasyon kavramıyla ilgileniyorum. Bununla ilgili bir kitap yazdım. Yeniliğin uygulanmış olması iddialı ve farklı olması gerekiyor. Sosyal inivasyon, özelikle belediyelerin yaptığı inovasyondur. Sosyal inivasyon haricinde hizmet, ürün, teknolojik inovasyonu var. İnovasyon her alana her sektöre dokunmuş durumda. İnovasyon olmadan ilerlemek ya da kar etmek mümkün değil. Dolayısıyla inovasyonu öğrenmek ve uygulamak lazım.”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eğitim ve Gönüllü Kuruluşlar Koordinatörü Ömer Faruk Ceylan ise, bir sunum yaparak, öğrencilerin taleplerini dinledi.

 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.