Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'RÜŞVET' İddiasına  Açıklama...

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, söz konusu video hakkında yapılan incelemenin ardından, "firma personeli olarak lanse edilen kişinin memur olduğu"nun belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“21.02.2020 tarihinde sosyal medya üzerinden paylaşılan ve içeriğinde ‘Burası Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğünün A Blok Ana Giriş kapısı. Merak ettim, bu adam burada ne yapıyor? Merdivende konuştuğu kişi niye bekliyor ve ne konuşuyorlar?’ şeklinde bir iddia olarak paylaşılan video hakkında Müdürlüğümüzce gerekli tetkikler yapılmış olup yapılan değerlendirmede; olayın 17.02.2020 tarih ve 16.20-16.45 saatlerinde gerçekleştiği, firma personeli olarak lanse edilen şahsın şehit yakını kadrosunda resmi bir kurumda memur olarak çalışan S.Ö. olduğu anlaşılmıştır.”

S.Ö'nün 17 Şubat'ta bankadan çektiği 28 bin TL ile İl Sağlık Müdürlüğünde memur olarak çalışan ablası G.A'nın yanına geldiği ve daha sonra onunla mesai bitiminde müdürlükten ayrılıp, kuyumcuya giderek altın aldıkları aktarılan açıklamada, “Söz konusu videoda iddia edildiği gibi müdürlüğümüzde herhangi bir personele rüşvet verildiği iddiasının asılsız ve mesnetsiz olduğu anlaşılmıştır. Ancak söz konusu videonun müdürlüğümüz binasından çekildiği tespit edildiğinden konunun aydınlığa kavuşması adına müdürlüğümüzce disiplin soruşturması başlatılmıştır. Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.” denildi.
 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesiİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.