Öztürkmen:

 

Güneydoğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNSİFED) Başkanı Enver Öztürkmen, Türkiye'nin büyüme hedeflerine ulaşabilmesinin üretimle mümkün olduğunu belirtti.
Öztürkmen, yaptığı açıklamada, Türkiye ekonomisinin tüketime dayalı olmaktan çıkıp üretime ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi. Gelecekte adından bahsettirecek ülkelerin katma değer üretenler olacağını vurgulayan Öztürkmen, el ele vererek bunun başarılabileceğini kaydetti.
Öztürkmen, yatırımın olmadığı yerde üretimin de istihdamın da olmayacağını söyledi. Türkiye'nin geleceğe emin adımlarla yürümesinin yatırım ve üretimle olacağının altını çizen Öztürkmen, "Geçmişte birçok farklı yaklaşıma imza atıldı ve belirli noktalarda başarıya ulaşıldı. Mesela yatırım ve istihdam seferberliğiyle önemli adımlar atıldı. Teşviklerle iş dünyası nefes aldı. Her şeyi hükümetten beklemiyoruz ancak iş dünyasının önünü açacak yeni çalışmalarla yeni hikayeler yazılacağına inanıyorum" dedi.
Dengeli büyüme modeline geçilmesi gerektiğine dikkati çeken Öztürkmen, bunun için de yenilikçi çalışmalara ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi. Yeni pazar bulmanın eskisi kadar kolay olmadığına vurgu yapan Öztürkmen, "Yeni pazar arayışımız olacak ama bu eskisi kadar kolay değil. Rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Bu nedenle sorunlu pazarlarda çözüme yönelik çalışmalar yapılmalı ve bu çalışmaya hükümetin de destek vermesi gerekmektedir. Türkiye'nin büyüme hedeflerine ulaşabilmesi üretimle mümkün" diye konuştu.
Fabrikaların üretime devam etmesinin önemli olduğunu kaydeden Öztürkmen, "Üretimlerin farklılaşması gerekiyor, bu gereklilik her geçen gün daha da önemli hale geliyor. Yenilenmezsek sonucun yenilgi olduğunu hatırlamama gerek yoktur" şeklinde konuştu.


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.