Gaziantepli firmaların stantları görsel şölen gibi

GAZİANTEP İÇİN BÜYÜK GURUR

Sektöründe dünyanın en büyük fuarı olan Domotex'e bu yıl 102 Gaziantepli firmanın katıldığını hatırlatan Gaziantep Milletvekili Sait Kirazoğlu, Gaziantepli firmaların fuarda Türkiye'yi başarılı ile temsil ettiklerini ifade etti. Milletvekili Kirazoğlu, "102 Firmamız büyük bir gururla ülkemizin bayrağını Almanya'da dalgalandırıyor. Gaziantepli firmalar, el emeği, göz nuru halılarını dünyanın dört yanından gelen insanlara tanıtıyor. Fuar alanının önemli kısmının Gaziantepli halıcıların stantlarından oluşması ayrı bir gurur" diye konuştu.

Domotex'e katılan Gaziantepli tüm firmaların stantlarını tek tek ziyaret ettiğini kaydeden Milletvekili Kirazoğlu, izlenimleri hakkında şunları söyledi:

 KENDİMİZİ GAZİANTEP'TE HİSSETTİK

 "Gaziantepli firmaların her standında ayrı bir güzellik, desen ve tasarım zenginliği resmen görsel bir şöleni andırıyordu. Dünyanın her köşesinden gelecek insanlar, Gaziantepli halıcıların ürünlerinden kendi zevklerine uygun ürünleri bulmaları çok kolay olacaktır. Ancak, çok sayıdaki alternatif içerisinde seçim yapmaları son derece zor olacaktır. Gaziantepli firmalarımızın stantları son derece şık ve zarif. Firmalarımız stantlarını ürünlerini en iyi şekilde teşhir edecek biçimde inşa etmişler. Fuarı gezerken kendinizi Gaziantep'te hissediyorsunuz. Bu bizi çok gururlandırdı.

SEKTÖRÜN ÖNÜ AÇIK

Ben vakti zamanında halıcı esnafının içinde yetişmiş biri olarak, fuarı gezerken çok gururlandırdım. Halı sektörünün geldiği nokta, Türkiye'nin son 40 yıl içinde yaşadığı değişimi ve gelişimi de gözler önüne seriyor. 2,5 milyar dolarlık halı ihracatının büyük kısmı Gaziantep'ten yapılması ayrı bir gurur. Sektörün önü açık. Her zevke, bütçeye ve kültüre uygun halılarımız var. Tüm sektör çalışanları kutlamak gerek. Emek yoğun bir iş. Zanaatkarlık gerektiriyor. Bu başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bu ortamı görmek bizleri mutlu ediyor. "


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.