Gaziantep'te Doğa Koleji öğretmenleri ne karar aldı? Derse girecekler mi?

Edinilen bilgiye göre yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamadıklarını iddia eden Doğa Koleji öğretmenleri yarın derslere girmeyeceklerini açıkladılar 

Öğretmenler velilere yönelik olarak yaptıkları ortak açıklamada şu görüşlere yer verdiler  

"Doğa Koleji Öğretmenlerinden Velilerimize Çağrı

Doğa Koleji yönetiminin "yılan hikayesine" çevirdiği ve bir süredir veliler için yarattığı umutlar, beklentiler uzun bir süredir bu kurumun çalışanları için de yaratılmaktadır. Tüm bu aldatma politikaları sonucu 3 aydır maaşımızı, ek ders ücretlerimizi ve MEB'in tüm öğretmenlere verilmesini zorunlu kıldığı eğitim-öğretim ödeneğimizi alamamaktayız. Eğitim sadece öğretmen ayağından oluşan bir süreç değildir. Eğitim; bakanlığıyla, okuluyla, idarecisi, velisi, öğrencisiyle bir bütünlüğe sahip olduğunda sürdürülebilir. Bu süreçte Eğitim-öğretim hakkının gaspedilmesinin sorumluları ortadadır. Binbir ekonomik sorunla boğuşan, aile ve çocuklarına karşı sorumluluklarını yerine getiremeyecek noktaya sürüklenmiş, ağır bir travmatik dönemden geçen öğretmenlerin derslere girmeme hakkını desteklemek bir yurttaşlık görevidir. 

Bu sebeple 17.12.2019 Salı günü Gaziantep Doğa Koleji olarak derslere girmeyeceğiz. Saat 12.00’de de tüm velilerimizi destekleri için okula davet ediyoruz. 

Velilerimizin derslere girmeme yönünde aldığımız karara saygı duyması ve Doğa yöneticilerinin gizledikleri tüm gerçekleri bir an önce açıklamaları için velilerimizin yanımızda olması en büyük temennimizdir.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz."


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.