Gelecek Partisi Gaziantep il başkanı kim olacak?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni partisini resmen kurdu. Yeni partinin ismi "Gelecek Partisi" olarak açıklandı. Partisinin kuruluş ilkelerini açıklayan Davutoğlu ''bütün baskılara ve oluşturulmaya çalışılan korku atmosferine rağmen ülkemize müreffeh bir gelecek çizmek için bir araya geldik." dedi.

BAĞIRMAYA DEĞİL, İŞ ÜRETMEYE GELİYORUZ

Yeni partisi için kuruluş başvurusunu dün İçişleri Bakanlığına yapan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da Bilkent Otel'de tanıtım toplantısı düzenledi. Yeni partinin ismi "Gelecek Partisi" olarak açıklandı. Gelecek Partisi Genel Başkanı olarak ilk konuşmasını yapan Davutoğlu "Arkadaşlarımızla birlikte tarihin ve milletimizin önündeyiz. Bütün baskılara ve oluşturulmaya çalışılan korku atmosferine rağmen ülkemize müreffeh bir gelecek çizmek için bir araya geldik. Gazetecilerin keyfi yargılamalara maruz kalmadığı bir düzeni inşa edeceğiz. Bağırmaya değil çözüm üretmeye geliyoruz" diye konuştu.

KURUCULAR KURULU’NDA 1 GAZİANTEPLİ

Partinin açıklanan kurucular kurulu listesinden Gaziantep’ten 1 isim bulunuyor. 1993 doğumlu başarılı iş insanı Gaziantepli Mehmet Okçu partinin kurucuları arasında yer aldı.

GAZİANTEP İL BAŞKANI KİM OLACAK?

Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu düzeyinde tamamlanan sürecinin ardından gözler il ve ilçe teşkilatlarının yapılanmasına çevrildi. Resmen kurulan ve tanıtılan partinin Gaziantep İl Başkanı’nın kim olacağı merak konusu oldu.  HABER’in edindiği bilgilere göre, partinin çok kısa bir süre içerisinde 81 il 913 ilçede çalışmaları tamamlanacak.

Alınan bilgiye göre, bugün saat 14:00’da kurucular kurulu Ahmet Davutoğlu başkanlığında bir toplantı gerçekleştirecek. Önümüzdeki günlerde de tekrar bir toplantıda bir araya gelecek parti kurucuları, il ve ilçe teşkilatlanmalarını masaya yatıracak.

Toplantının ardından Gaziantep İl Başkanı’nın da belli olması bekleniyor.

Öte yandan, şu ana kadar il başkanlığı için herhangi bir ismin gündemde olmadığı öğrenildi.


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.