GAZİANTEP FK'DAN SUMUDİCA AÇIKLAMASI

Gaziantep Futbol Kulübü’nün resmi İnternet sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

Teknik Direktörümüz Marius Sumudica'nın Konyaspor maçının ardından yaşadığı olayla ilgili gelişmeleri üzüntü içerisinde takip etmekteyiz. Karşılaşmanın ardından, ilk önce kırmızı-siyahlı taraftarlarımızın sevgi gösterisini karşılıksız bırakmayarak onları alkışlayan Marius Sumudica, daha sonra ise Konyasporlu taraftarları alkışlayarak onlara da saygısını göstermiştir.
 
Teknik direktörümüz Marius Sumudica'nın, Konyasporlu taraftarları alkışlaması ve onlara olan saygısını gösteren hareketleri tribünden çekilen amatör video kayıtlarına da yansımıştır. Sumudica'nın bu davranışının üzerine, maçtan önce ve maç sırasında sürekli olarak, teknik direktörümüze sözlü saldırıda bulunan bir kaç kendini bilmez taraftarın bitmeyen kini devam etmiş olup, teknik direktörümüze ve ailesine terbiye sınırını aşan sözlerde bulunulmuştur. 
 
Teknik Direktörümüz Marius Sumudica'da bu hareketlerin ardından, bir kaç taraftarın bitmeyen küfürlü saldırısı üzerine "Böyle yaparsanız küme düşersiniz" şeklinde eliyle işarette bulunmuştur. 
 
Ayrıca Sumudica, basın toplantısında kullandığı ilk cümlesinde; "Konyaspor gibi bir camianın 13 puanda olması bana göre şaşırtıcı ve daha fazlasını hak ediyorlar" diyerek sözlerine giriş yapmış olup, rakibimize olan saygısını bir kez daha dile getirmiştir. 
 
Tüm bu gelişmelerin yaşanması ve teknik direktörümüz Sayın Marius Sumudica'nın yaşanılan olaylar sonrasında kamuoyunda yanlış lanse edilerek başlatılan karalama kampanyasını üzüntüyle takip etmekteyiz. 
 
Gaziantep Futbol Kulübü olarak her zaman ve her platformda takımımız, teknik heyetimiz, yönetimimiz ve taraftarımız ile bütün halinde centilmenlik değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalabilmek adına azami gayreti göstermeye şartlar ne olursa olsun devam edeceğiz.

Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.