Yılmazkaya: Vergi rekortmenleri neden gizleniyor?

Yılmazkaya; “Önceki seneler iş insanları için vergi rekortmenleri listesine girmek gurur verici, onur duyulan bir durumken artık bu isimlerin gizlenmesi hem kamuoyu nezdinde hem de bizlerde "Şaibeli isimler mi listeye girdi?" sorusunu akıllara getirmektedir” ifadelerini kullandı.

Gaziantepli sanayici ve iş insanlarının vergi rekortmenleri listesine girmesinin hem Gaziantep için hem bizler için gururu verici olduğunu belirten Yılmazkaya, “ Listede ismi açıklanan vergi rekortmeni iş insanlarımıza ülkeye kattıkları katma değerlerden dolayı teşekkürü bir borç biliriz” dedi.

İsmini gizleyen vergi rekortmenlerine çağrıda bulunan Yılmazkaya;

“İsmini gizleyen vergi rekortmenlerine de üzerlerindeki şaibeyi kaldırmaları adına buradan çağrıda bulunuyorum: İsimlerinizi bu gurur duyulan tablodan neden gizliyorsunuz?”

Türkiye’nin vergi rekortmenleri listesi üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan Yılmazkaya şu ifadelere yer verdi; 

“Gaziantep ilimizde önemli yatırımlar yapmış, bölgemizde ve ülkemize büyük katma değer sağlayan birçok iş insanımız, sanayicimiz hem kazanıyor hem kazandırıyor; hem devlete vergi ödüyor hem de millete iş imkânı sağlayarak çok önemli bir vatandaşlık görevini gururla ve onurla yerine getiriyor. Bu köklü aileyi ve sanayicilerimizi kutluyorum.

Ancak geçtiğimiz günlerde 2018 yılı vergi rekortmenlerinin yayınlandığı mükellef listesine giren ilk 100 kişinin 57'sinin ismini kamuoyundan gizlemesinin amacını anlamış değiliz. İlk 10'da 1'inci, 2'nci ve 10'uncu isim gizli. 

Önceki seneler iş insanları için vergi rekortmenleri listesine girmek gurur verici, onur duyulan bir durumken artık bu isimlerin gizlenmesi hem kamuoyu nezdinde hem de bizlerde "Şaibeli isimler mi listeye girdi?" sorusunu akıllara getirmektedir. 

Listede ismi açıklanan vergi rekortmeni iş insanlarımıza ülkeye kattıkları katma değerlerden dolayı teşekkürü bir borç bilir, bu gururlu ve onurlu tablodan ötürü kendilerini tebrik ederim. 

İsmini gizleyen vergi rekortmenlerine de üzerlerindeki şaibeyi kaldırmaları adına buradan çağrıda bulunuyorum: İsimlerinizi bu gurur duyulan tablodan neden gizliyorsunuz?”


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.