Gaziantep'li Oto Tamircisi 'Suyla Çalışan' Arabayı İcat etti

HABERİN VİDEOSU

 

Gaziantepli oto tamircisi, araçların suyla çalışması için önemli bir buluşa imza attı. 21 yaşındaki Murat Ağbaş eski model bir araçta yaptığı testin başarılı olduğunu görünce, yeni arabalara da takarak yaklaşık 70 kilometrelik yolu 2 litre suyla gitmeyi başardı. Ağbaş geliştirdiği sistemin şimdilik yüzde 50 su, yüzde 50 yakıtla çalıştığını ifade ederek, hedefinin yüzde 100 suyla çalışan otomobiller olduğunu söyledi.

Aracın performansının da yüzde 30 yükseldiğini belirten Ağbaş, yetkililerin kendisine destek vermesi durumunda buluşunu geliştireceğini ifade ederek buluşunun dünyada yankı oluşturacağını söyledi.

petrol-savaslarina-son-verecek-bulus!-suyla-calisan-araba.jpg

“Testler olumlu geçince aktif olarak kullanıyorum”

Yaptığı testlerin başarılı olduğunu gördükten sonra sistemi sıfır arabaya monte ettiğini belirten Murat Ağbaş, “Baktım ki petrol fiyatları yüksek, savaşlar da hep bu petrol yüzünden oluyor. Ben de bunu önlemek için böyle bir fikir geliştirdim.

Yaptığım sistemi ilk başta eski model bir araçta test ettim. Yaklaşık 10 bin kilometre yaptıktan sonra motorunu açarak herhangi bir olumsuz durum var mı diye kontrol ettim. Hiçbir olumsuzluk olmadığını görünce biri sıfır olmak üzere 2 araca daha bu sistemi monte ettim.

Araca takılan sistem sayesinde yakıttan yüzde 50 tasarruf yapılıyor. Yüzde 50 suyla çalıştığı için yakıt yüzde 50 düşerken, performans da yüzde 30 artıyor” dedi.

petrol-savaslarina-son-verecek-bulus!-suyla-calisan-araba1.jpg

Sistem nasıl çalışıyor?

Sistemle ilgili bilgi paylaşan Murat Ağbaş, “Arkada su haznemiz var. O su haznesine elektronik bir cihaz yaptım. Hepsini kendim yaptım. O elektronik cihazda suyun içindeki hidrojen gazımızın elde etmek maksadıyla ayrışan hidrojen 2 tane filtremiz var. Birinci filtremizden geçtikten sonra 2 filtremiz de motora doğru gönderip yanmasını sağlıyor. Aracımız yüzde 50 su, yüzde 50 yakıtla çalışıyor” şeklinde konuştu.

“Hedefim yüzde 100 suyla çalışan sistem”

Hedefinin yüzde 100 suyla çalışan sistem geliştirmek olduğunu belirten Ağbaş, “Bunu yüzde 100 suyla çalışır duruma getirmek istiyorum. Ancak maddi kaynaklarım kısıtlı olduğu için geliştiremedim. Şimdilik yüzde 50 suyla çalışır sistemi geliştirdim. Bagajdaki sistem görüntüsünü de gelecek desteklere bağlı olarak kapalı yerlere monte edeceğim. Sistemi geliştirmek için yetkililerden destek bekliyorum” dedi.

petrol-savaslarina-son-verecek-bulus!-suyla-calisan-araba2.jpg

2 litre ile 70 kilometre

2 litre suyla 70 kilometre yol gidildiğini belirten Ağbaş, “Yüzde 30 civarında aracın performansı artıyor. Çeşmeden suyu doldurup biniyorsun hepsi bu” diye konuştu.

“Biz de aracımıza uygulayacağız”

Sanayi sitesinde bulunan komşu esnaflar ise sistemi ilk duyduklarında inanamadıklarını ancak test ettikten sonra kendi araçlarına da uygulama kararı aldıklarını ifade etti.

Kaynak: 


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Misafir Avatar
Mobil 2019-11-20 18:06:52

İşte benim hemşerim yaa, adamsın

Rukiye fal
Misafir Avatar
Büyük Buluş 2019-11-20 11:26:23

bu esnafımıza devletimizin elini uzatması lazım böyle insanlar kolay yetişmiyor benzin yerine suyla çalıştırıyor çok büyük bir hizmet

mustafa duran
Misafir Avatar
Su ile çalışan araba hakkında 2019-11-19 23:41:01

Biz 2013 yılında 1.5 litre ile bin km giden ve gerektiğnde yakıtın 100/100 karşılayabilen sistemi yaptık kullandık devletimize bilgi verdik hala ilgilenen yok,sistemleri söktük proje satılık ilgilen arkadaş denizli den bana ulaşırsa gerçek yatırımcı veya projenin 100/100 almak isterse ben bu projeyi satabilirim bu kişin yapmaya çalıştığı proje olmaz sistem böyle çalışmıyor çalışmaz bu bir reklam bu projeyi oğlum kolejde performans ödevi diye yaptı ilgilenen gelsin incelesin,yani kısaca bu iş kof yani aldatmaca iş görmez.biz parakende satmayız devlet referanslı bu sistem bizde mevcut proje satılık patentli kısımları ile birlikte,özelden yazın yetkili kişi ile sizi görüştürelim.isterseniz sitemi ulusal besın önünde istediğiniz zaman halkımıza tanıtabiliriz.Ama yorulduk takdir edilmedik küskünüz.

mucit

İsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.