Taşdoğan istedi 'Halep Arığı' tescillendi

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan'ın ilçe ziyaretleri sırasında, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç'ın Oğuzeli'nin Halep Arığı gibi Osmanlıdan kalma bir kültür mirasına sahip olduğu, bu mirasın yaşatılması ve canlandırılması için turizme kazandırılması gerektiği çabaları sonuç verdi.

 

Halep Arığı'nın kültür turizmine katılması hususunda Kültür ve Turizm Bakanlığına bir soru önergesi veren Taşdoğan, akabinde meclis genel kurulunda bu konu hakkında söz aldı. Halep Arığı hakkında meclis genel kurulunu bilgilendiren Taşdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u makamında ziyaret ederek Halep Arığı hakkında Bakan Ersoy'u da bilgilendirdi.

 

Taşdoğan neticelendirdi

 

Konu ile ilgili Kültür ve Turizm Bakan Mehmet Nuri Ersoy 'a bir çalışma dosyasıyla bilgilendirme yapan Taşdoğan, Bakan Ersoy'dan Halep Arığının Turizm Tescilinin yapılmasının sözünü aldı. Takipçisi olduğu dosyanın bakanlık çalışmalarını titizlikle takip eden Taşdoğan, Halep Arığı turizm tescilini de neticelendirdi. Kültür ve turizm gönüllülerinin, pek çok Gaziantep sevdalısının ve Oğuzeli halkının da takdirini toplayan Taşdoğan, "Gaziantep'e dair tarihi kültürel değerlerimizi ve eserlerimizi ne kadar korusak azdır. Kültürümüz ve tarihi değerlerimiz ecdadımızın bizlere bıraktığı, bizim de gelecek nesillere bırakacağımız en önemli mirastır" dedi.


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.