GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ AHMET UZER'İN 25 ARALIK KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer, Gaziantep'in kurtuluşunun 97'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
"BU ZAFER, BİRLİK BERABERLİĞİN ZAFERİDİR"

Milletvekili Uzer, mesajında Gaziantep'in düşman işgalinden kurtuluşunu büyük bir onur ve gururla kutladıklarını belirtti. Uzer, "Bu destansı zafer, atalarımızın kahramanlığı ve verilen büyük bir mücadele sonucunda omuz omuza vererek yazılmıştır. Bu zafer, aynı zamanda birlik ve beraberliğin zaferidir" dedi.
Tamamen emperyalist ve işgalci emellerle Gaziantep'e gelen işgalci Fransızların Ermeni hamiliğine soyunduklarını, fakat genciyle yaşlısıyla Gaziantep halkının kahramanca direnişiyle karşılaştıklarını hatırlatan Uzer, "Halkımızın, yokluk içerisinde, büyük bir kararlılıkla, eşsiz mücadele örneği göstererek, büyük bir kahramanlık destanı yazmış olduğunu çok iyi biliyoruz. Kendi topraklarına sahip çıkan kahramanlar aylarca süren direnişte 6 bin 317 şehit vererek büyük bir destan yazmışlardır. Bu destan o dönem tüm mazlum milletlere örnek olduğu gibi bugün bile bizlere ilham veriyor, örnek teşkil ediyor. Yaklaşık 100 yıl önceki işgalcilerin saldırganlıkları, bugün de devam ediyor. Bunu, hemen yanı başımızdaki Suriye'ye, Irak'a bakarak, Filistin'in durumuna bakarak daha iyi anlıyoruz. Fakat her alanda gelişmeye devam eden Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sınırlarımızdaki bu kirli oyunları bozmaya devam edecektir. İşgalcilerin yöntemleri değişse de, terör örgütleri üzerinden ülkemize ve komşularımıza saldırsalar da, tıpkı Antep destanında yapıldığı gibi, yine birlik ve beraberliğimizden ödün vermez, yapılan hesapları boşa çıkarırız. Buna en uygun örneklerden biri de kuşkusuz 15 Temmuz'dur" ifadelerini kullandı.
Uzer, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün, Gaziantep'in kurtuluşunun 97. yılında, kurtuluş mücadelemizin bir kez daha haklı gururunu yaşıyoruz. Milli mücadelede canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, hemşehrilerimizin bu onurlu gününü kutluyorum."


Olay Medya Gaziantep Haberleri Son Dakika Haber Haber Sitesi En Güncel Haber Sitesi


Anahtar Kelimelerİsim
E-Posta
Yorum Başlığı
Güvenlik Kodu
Yorum yazmak için üstteki alanı kullanabilirsiniz.