OLAY TV
CANLI
Nurettin Can Köşe Yazarı Tüm Yazıları
14.07.2017 15:07

YETER ARTIK,KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ KURULMALI

EĞMEDEN BÜKMEDEN nurettincan1071@hotmail.com

         Yeter artık demenin ve Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin ilanının tam zamanı.Yıl 1974 Temmuz,yıl 2017 temmuz,43 yıl geçmiş barış harekatından buyana.Dr.Fazıl Küçük ve ideal Cumhurbaşkanı Dr.Rauf Denktaş İle Fatih'i  Ecevit,Erbakan ile devamlı olumlu destek ve katkı veren Demirel,Başbuğ Türkeş ve Merhum Mücahit'lerin tamamın Rahmetle anıyorum,mekanları cennet olsun. 

      Kıbrıs'ın önemini ,Osmanlı,İngiliz AB(D) çok iyi bilmektedir.Yemen'e verilen önemde aynı stratejidendedir .Herikisi de 

Ortadoğu'nun kilidi Dünyada söz sahibi olmanın,Deniz ve Okyanuslara hakim olmanın,giriş ve başlangıç noktasıdır.Yemenin ikiye bölünmesi, iki süper gücün oyunudur,Kıbrıs için tüm Dünyanın yan çizmesinin nedeni Ortadoğuya hakim olma, aynı ideal için,Yemen de verdiğimiz şehit ve okunan Alı Yemendir Türküsü her yerde hala söylenmektedir. 

  Asıl konumuz Kıbrıs giderse ne olur? Açık ve net söylüyorum Sevr imzalanmış olur bir. Dahada ötesi Akdeniz İsrail ve Rum Hakimiyetine girer,Akdenizin tüm doğal ve petrol gaz zenginlikleri İsrail'in olur.Kurulmakta olan Kürdistan İskenderun Limanına hakim olur, Karşılığı Musul Kerkük petrol yataklarının ekonomik değeri Haçlı zihniyetine geçer.Yunan gölü haline gelmiş olan Ege Denizindeki durumun aynısı,Meis'in yanında birkaç işgal edilmiş adanını da üs haline gelmesi ile,Akdeniz Kıyılarını kullanmamız problem olur ve abluka altına alınmış oluruz.Kıbrıslı Türkler Rum'un ve Megeolaidea'nın,EOKA'nın merhametine,daha da kötüsü katliamların daha acımasızca başlatılmasına neden olur.

   Devamlı sorun çıkartmakta,Toprak tavizi , Hakimiyetin kendilerine devri dahi yetmemektedir,Kıbrısın tamamı bizimdir diyorlar.İyiki Annan Planı tutmadı, iyiki masadan kaçtılar.

     Çare rahmetli Denktaş'ın planıdır.Türkiye'nin tavizlerine Rağmen üyeliğimize de,ne Kıbrıs Rum kesimi nede Yunanistan evet demeyecektir.Senin senden başka dostun yoktur, dik duralım ve Kıbrıs Türk Cumhuriyetin ilan edilmeli diyerek,

     Hoşça kalın Allah(cc)'a emanet olun ve Ayyıldızla Bayrak asın 13.07.2018

artf4