OLAY TV
CANLI
Mustafa ÖZZORLAR Gazeteci Tüm Yazıları
17.04.2017 16:04

Türkiye’nin geleceğini oyladık, tam ortadan ikiye bölündük!

Pazar günü Türkiye; “Başkanlık mı, parlamenter sistem mi” sorusuna yanıt vermek için dün sandık başındaydı. Türkiye’nin geleceğini oyladık ve tam ortadan ikiye bölündük. Bıçak sırtı da olsa, çoğunluk ‘evet’ yönünde oy kullandı ve ‘Başkanlık sistemi’ yeni hükümet sistemine dönüşürken, kazanan da yok, kaybeden de yok.

GAZİANTEP ÖDÜLLENDİRİLMELİ
AK Parti’nin seçimlerde Türkiye geneli aldığı oy parametrelerine bakıldığı zaman, düşüş yaşadığı görülsede, Gaziantep’te bu oranın yükselmiş olması dikkat çekti. Gaziantep; belediyesiyle milletvekilleriyle, il teşkilatlarıyla iyi organize olduğu ve iyi çalıştığını gözler önüne serdi. Bu sonuçlardan sonra AK Parti’nin Gaziantep’e bakış açısı değişirmi? Sanayisiyle, çalışkanlığıyla Gaziantep ekonomisine büyük katsı sağlayan Gaziantep’in tercihi, “YENİ TÜRKİYE” oldu.

AK PARTİ İÇ MUHASEBE YAPAR MI?
Türkiye ekonomisinin dinamosu olan 30 büyük şehrin 17’sinde ‘hayır’ çıkması, AK Parti’nin iç muhasebe yapmasına, ülkenin atmosferini gözden geçirmesine yol açar mı? Bunları önümüzdeki günlerde göreceğiz.

BÖLÜNMEMELİ, BÜTÜNLEŞMELİYİZ…
Referandumda %51 oy EVET çıktı, bu gerçekten bir evet midir! Ülkenin yarısının memnun olmadığı bir karar, ne kadar doğru bir karardır tartışılır olsada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi “Atı alan Üsküdar’ı geçti” Benim asıl kaygım, bu sonuçlar inşallah ülkemizin bölünmesine neden olmasın diyerek; hoşuma giden bir yazıyı paylaşmak istiyorum…

"Evet diyenler koyun, yobaz, gerici..."
"Hayır diyenler dinsiz, ayyaş..."
"Listemde evet diyen varsa beni silsin"
"Listemde hayır diyen varsa beni silsin"
Bayılıyorsunuz değil mi ayrışmaya? Yıllardır sağcı-solcu, alevi-sünni, açık-kapalı... Bıkmadınız değil mi?
Acil bir durumda çalacağın ilk kapı komşunun kapısı olacak. O zaman bakacak mısın hayırcı mı evetçi mi diye? Ne çabuk unuttun ekmeğini seninle bölüşenleri, ekmeğini bölüştüklerini, birlikte güldüklerini, birlikte ağladıklarını, dinlediğin şarkıcıları, okuduğun yazarları?
Evet mi diyecekmişim hayır mı diyecekmişim, ona göre beni de ayrıştıracak arkadaş...
Birliğe, kardeşliğe, insanlığa, insanca yaşamaya EVET diyorum.
Ayrışmaya, karanlığa, bölünmeye, düşmanlığa, hor görülmeye, itilmeye-kakılmaya, gruplaşmaya HAYIR diyorum.

artf4