OLAY TV
CANLI
Ali Güneş Tüm Yazıları
19.11.2016 20:11

Tehlikeli günler kapıda

Güzel bir havada az sayıdaki seyicisinin içten destegi ile maça başlayan Gaziantepspor ilk yarı boyunca oyun kurmakta,pozisyon bulmak da,topa sahip olmakta ve rakibe baskı yapmak da başarılı olamadı.

Güzel bir havada az sayıdaki seyicisinin içten destegi ile maça başlayan Gaziantepspor ilk yarı boyunca oyun kurmakta,pozisyon bulmak da,topa sahip olmakta ve rakibe baskı yapmak da başarılı olamadı.

Bunda en büyuk etken orta sahada oynayan iki oyuncusu Abdulkadir ve Muhammed İldizin pas hataları,rakipten uzak kalmaları hücuma destek te yetersiz kalmalarında birde önlerinde oynayan Kolar ın yaratıcılıktan uzak ve takıma olumlu bir katkısı olmayınca tatsız tuzsuz bir Gaziantepspor ile başbaşa kaldık ilk yarı boyunca.
İkinci yarıya Muhammed İldizin yerine Putsilayı alarak başlayan kırmızı siyahlı takım özellikle ikinci yarının ilk onbeş dakikasında istekli ve etkili oyunun karşılığını Larson ile girdigi net iki pozisyonu gole çeviremeyince beraberlik veya belkide öne geçme şansını da kaybetmiş oldu.
Özellikle ikinci yarının başlarında iyi oynadığı ve etkili olduğu dakikalarda rakibin kontratağında Bajıc ile bulduğu gol Gaziantepsporun beraberlik umutlarını da bitirmiş oldu.Bu dakikadan sonra oyun disiplininden kopan kırmızı siyahlı takım zaman zaman taraftarlarının tepkilerinede maruz kalınca,ümidini iyice kaybetmiş maçın sonunu beklemeye başlarken rakip Konyasporun üçüncü golü Gaziantepsporu iyice ateş hatttına atarken en önemlisi camianın son bir ay içindeki şehirle bütünleşme çabaları ile olumlu bir hava yakalamasının yerini yine ne yapacağız tartışmaları almış oldu.
İsmail hoca yapmış olduğu değışikliklerle oyunda dengeyi yakalamaya çalışsada özellikle ikinci yarının başında oyuna aldığı Putsilanın orta sahada sadece hücumu düşünmesi orta saha hakimiyetinin Konyaspora geçmesine ve rakibin daha çok topa sahip olmasına ve pozisyonlar bulmasına yol açtı.
Rakip Konyaspor ise Gaziantepsporun ön taraftaki cabuk oyuncuları Larson,Kangwa ve Ghilas a yakın oynayarak onların özellikle ilk yarıda rahat oynamalarına izin vermeden akıllı ve sabırlı oyununu her iki yarıda atmış oldukları üç gol ile haklı bir galibiyet alarak sahadan ayrıldılar.
Gaziantepspor yönetiminin zaman kaybetmeden özellikle defans bölgesi ve orta saha için arayışlara başlaması ve takım kalitesini biraz daha yükseltmesi gerekir.Bugün kü kötü futbol ve sonuca rağmen ben bu kadronun doğru birkaç takviye ile sevenlerini mutlu edebilir diye düşünüyorum.

artf4