OLAY TV
CANLI
Kenan YÜCEL omerfaruk@olaymedya.com Tüm Yazıları
08.09.2017 23:09

Sisi’den Gaziantepspor ve Gazişehir’e…..!

Sisi’den Gaziantepspor ve Gazişehir’e…..!


Günü Gaziantepspor’un transfer tahtasının açılması, yönetimin kendi içerisinde amip gibi bölünmesi, yönetim pazarlıkları, futbolcu pazarlıkları, her kanadın kendi içerisinde yaptığı görüşmeler, haberler derken bir tane dostum bana Whatschap’tan Sisi’nin Gaziantepspor ile ilgili görüşlerini anlatan videoyu atınca resmen iğrendim, tiksindim ve 50 yıllık sevdamızın düştüğü durumdan resmen utandım. Bir kulüp üzerinde bu kadar iğrenç işler, pazarlıklar olur mu ?
Madem bu kadar istekli, paralı, ihtiraslı, arzulusunuz, madem bu kadar bu kulübü seviyorsunuz ?
Neden o zaman bu kulüp deplasmana TÜFAD’ın parası ile gidiyor.
Son dakikaya beş başkan adayı, 15 futbolcu transferi sığdıran bu kulüpte neden A ve U 21 takımı tesislerde maaş eylemi, yemek eylemi yapıyor. Öğle yemeği başka lokantadan, akşam yemeği bir fabrikanın kesesinden geliyor.
Eğer Sisi İstanbul’dan “ Ey Gaziantepliler, ben duran Top’lara iyi vururum “ diyorsa, benim için bu son noktadır.
Uyanın eski başkanlar, eski yöneticiler, eski futbolcular, eski taraftarlar takımınız ne hallere geldi.
Son 15 yıldır bu takımda başkanlık, yöneticilik yapanlar eserinizle övünebilirsiniz.
Ben bu takımla ilgili görüşlerimi, duygularımı, düşüncelerimi belirttim ve olması gerekenleri yazdım. Ama bu kadar entrika ve dallasvari gelişmelerden sonra benim kalbim daralıyor, aklım ve hafızam artık almıyor….
Gelelim Gazişehir’e….!
Üç maçta gol atamayan, bırakın gol atmayı üç pozisyona giremeyen takım dün gece dört attı, 14 kaçırdı. Yani yapması gerekeni yaptı, oynaması gerektiği gibi oynadı, trübündeki protokolü ayağa kaldırdı, az sayıdaki taraftarları futbola ve gole doyurdu.
Futbol futbolcularla oynanır. İyi futbolcularla oynarsanız, hem sonuç alırsınız, hemde sonuca gidersiniz. Bir Zec, bir Della Vale, arkasından Webo transferi ve Cabasele denen adamın şovuna Reis ayağını, beynini, kafasını koyunca diğerleride hırslarıyla, mücadeleleri ile onlara eşlik edince ortaya bu sonuç çıktı.
Ben şunu söylemiştim, Konukoğlu adının olduğu yerde iddia vardır, hedef vardır, şampiyonluk vardır. Yoksa işleri yoktur, olamaz. Allahtan transfer bitmeden bu yanlıştan dönüldü ve üç tane transfer ile takımın havası değişti, şimdi alınacak sonuçlarla önce trübünlerin, sonrada şehrin havası değişirse bu ligte  çok iş yaparlar.
Bu arada şampiyon Ağayı yani Abdülkadir Konukoğlu’nu yıllar sonra statda görmek onu gol sevinçlerinde ayağa kalkarken görmek beni bir spor adamı olarak sevindirdi.
Çünkü bu tür iş adamları sahalara gelirse, kalite gelir, sisiler gider.

artf4