OLAY TV
CANLI
Bedrettin AY Tüm Yazıları
01.10.2017 13:10

NEGATİF RUHLAR

“Liğin tozunu attırır” umud edilen Gazişehir altı haftalık peryotta beklentilerin çok çok uzağında kaldı.Yönetici moralsiz,teknik adam gelecek kaygısında,futbolcu gamsız,taraftar şaşkın.Böylesine bir ortamda Gazişehir Denizli’de moral ve gelecek aradı.
Evinde son üç maçını kaybeden Denizlispor bu maça kadar sadece bir puan yazdırabildi hanesine.Teknik adam Yusuf Şimşek gitti,Reha Enginer dün göreve başladı.Sakat ve eksikleri hayli fazla.Yabancı oyuncusuz sahada.Zor atıp,zor yiyen Gazişehir mutlak üç puan bekliyor.Hüseyin Kalpar;Kabasele ve Akakpo’nun yerine Özgür ve Sinan’ı tercih etmiş.
İlk çeyrekte dengeli bir oyun vardı.Oyunu kendi alanında kabul eden ev sahibi öncelikle rakibe meşin yuvarlağı vermeme isteğinde.Hızlı çıkıp Yasin Ozan’ı topla buluşturmaya çalıştılar.Konuk ekip oyun kurmakta zorlandı,daha çok sağ kanatlarından etkili olmak istediler.Pozisyon üretmekte hayli başarısızlardı.
Denizlispor çok sayıda duran top şansı da yakaladı.Barış Örücü’nün vuruşunu kaleci Adam başarılı bir şekilde önlemese erkenden tabelayı da değştireceklerdi.Ev sahibi daha istekli ve arzulu oynadı.Ama ceza alanı civarında acemilikleri fazla oldu.Oyun disiplini,kazanma azmi,yardımlaşma bakımından Denizlispor ilk bölümü tartışmasız açık ara önde bitirdi.
Fark yaratması beklenen oyuncuların vurdumduymaz oyunu,pas yapamamaları,Webo’yu topla buluşturmada ki başarısızlıkları sırıttı.Koca bir ilk bölümde tek şut atabildiler,o da isabetsiz oldu.
İkinci bölümde de değişen fazla bir şey olmadı.Kazanmayı daha çok isteyen ve buna uygun gayret gösteren Denizlispor oldu.Yasin Palaz’ın, Ahmet-Sinan arasında sıkışması da gol bulmalarını önledi.Mücadele bol oldu ama pozisyon olmadı.Ev sahibi final paslarında acemi,konuk ekip meşin yuvarlağı üçüncü bölgeye taşıma da beceriksiz.Bunda Gökhan ve Muhammed Reis bekleneni vermekten uzak kalması etkili oldu.Murat Ceylan ise konuşmaktan başka bir şey yapmadı.Del Valle ve Mehmet Erdem’in kanatlardaki atak girirşimleri de çok kolaylıkla önlendi.Üstelik çok top ezdiler.Duran top şanslarını da konuk ekip olumlu kullanamadı.
Reha Erginer’in Kappel ve Anıl hamleleri oyun üstünlüğünü biraz daha ev sahibine getirdi.Morizt de bunu pekiştirdi.Hüseyin Kalpar’da Del Valle ve Webo’yu yanına alıp Özgürcan ve Kabasele’yi çimene yolladı.Webo yerine Muhammed Reis’i çıkarıp Özgürcan’la çift forvete dönmesi daha doğru olurdu, diye düşünmeden edemiyorum.İşin aslı negatiğ ruhlu futbolcuların bedenleri de ruhları da tatilde gibi idi.Hüseyin Hoca’da bağırmaktan başka hamle yapmadı.
Dakikalar ilerledikce “bu tablodan gol çıkmaz” ağırlık kazanmaya başladı.Ama Tanrı her zaman emeğin hakkını vermiştir.Daha çok isteyeni de ödüllendirdi.Uzatma dakikalarında oyuna sonradan giren Kappel-Anıl verkaçında son dokunan Moritz tabelayı değiştirdi.
Böylelikle Gazişehir Hüseyin Kalpar yönetiminde Denizlispor karşısında kaybetti.Hüseyin Kalpar’a sormak gerek:”Kimi yeneceksin hoca…!”
Ve eklemek istiyorum:Mutsuzsan git kardeşim…!

 

artf4