OLAY TV
CANLI
Levent Özkurt / Olaylara Haftalık Bakış Tüm Yazıları
12.02.2017 13:02

MEYVELİ AĞAÇ TAHMAZOĞLU, REFERANDUM, BATTIK EDEBİYATI VE AK PARTİ GENÇLİĞİNE TAZE KAN

Geçtiğimiz hafta yine gündemi getirdiğimiz konular çok ilgi gördü. Ve çok beğenildi. Tabi bizim burada Gaziantep sevgisini en iyi şekilde aşılamak, kimseye de çamur atmadan, dedikodu üretmeden Gaziantep’te gazetecilik görevini ifa etmektir. Ama birileri, aleyhimizde kampanya yapmaya devam etse bile biz doğru bildiğimizi söylemeye ve yazmaya devam edeceğiz. Evet bu hafta yine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun, yaptığı hizmetlerin göz ardı edildiğini görüyoruz. Diyanet’ten aldığı bir kitap ve yazılan “İki cümle bir söz için” binlerce figan yapılıyor. Ben şunu gördüm. “Meyveli ağaç taşlanır” kötü reklam bile yerini en iyi şekilde bulur. Yani, reklamın iyisi kötüsü olmaz diyelim. 16 Nisan’da yapılacak olan referandum da Gaziantep ne yapacak. Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikalar 5. bölgede mantar gibi yapılıyor. Ve fabrikalar da tıkır tıkır çalışıyor. Ancak birileri yalan edebiyatları yaparak, “Biz battık, biz öldük” gibi yalan söylemler yaparak kamuoyunu yanıltıyorlar. Ayrıca, Gaziantep AK Parti Gençlik Kolları’na getirilen Abdullah Korkmaz çalışacağının sinyalini hazırladığı yönetim listesindeki “A takım” kadrosunda iyi işler yapacağının göstergesi olduğunu görüyor.

TAHMAZOĞLU MEYVELİ AĞAÇ
8 yıldan beri Şahinbey Belediye Başkanlığı yapan sayın Mehmet Tahmazoğlu, son günlerde yine Türkiye’nin farklı bir konuda gündeminden düşmüyor. Gündeme getiren insanlar belli. Görüşleri de ortada. Sürekli aleyhte kampanyalar yapılıyor. Bu kampanyaların çoğu Tahmazoğlu’nun yaptığı hizmetlerini gölgelemeye yönelik. Güneş balçıkla sıvanmaz. Gözünü kapayan yalnız kendine gece yapar. Tahmazoğlu  8 yılda Şahinbey’i şantiye ye çevirdi. Kentsel dönüşümde vatandaşla anlaşarak 6.100 konut yıkarak Türkiye rekoru kırdı. Yerine 9.000 konut yaptı. Mavikent konutlarıyla  fakir fukara ev sahibi oldu. 534 park yaparak yine Türkiye rekoru kırdı. Sadece Yeşilvadi parkı 1.700.000 m2 büyüklüğü ile  Türkiye'de bir numara. Yaptığı Sosyal Tesisler, Gençlik merkezleri, taziye evleri sayısı 150 ye yaklaştı. Yeni açılan yollar, sokak sağlıklaştırma, restorasyonda yine Türkiye rekorları kırdı. Sosyal belediyecilikte de rekora koşuyor. Evlilik okulu ile 20.000 kişiye eğitim verdi. Hoşgeldin bebekte 65.000 bebek ziyaret edildi, annelere eğitim verildi. Sabahları 5500 vatandaşa ücretsiz çorba, öğle vakti 8500 kişiye sıcak yemek. Daha  sayamadığım birçok hizmet. Bu yaptığı hizmetleri  insanlar günlerce gezse bitiremezler. Ama ne var ki son günlerde Tahmazoğlu ile ilgili kampanya üstüne kampanya yapıyorlar. Biz sayın Tahmazoğlu’na buradan söyleyeceğimiz tek söz var.  “Meyveli ağaç taşlanır. Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Durmak yok, Hizmete ve yola devam başkan" diyoruz. Ayrıca, son olarak bazı insanlar belki bu yazımdan dolayı “Bana yağcılık ettiğimi” söyleyeceklerdir. Hizmet yapan düşmanım dahi olsa, benim başımın tacıdır. Kimin ne söylediği önemli değil. Halkın söylediği önemlidir. Diğeri “Söz Şahinbey’e hizmetse, diğerleri teferruattır” diyorum.

REFERANDUM DA GAZİANTEP EVET GÖRÜNÜYOR
Gaziantep 16 Nisan 2017’de yapılacak referandum da ne yapacağı belli gibi görünüyor. Gaziantep’te evetçilerin fazla olduğu, hayırcıların da belli oranda bir oyu olduğu tahmin ediliyor. Oran vermek şimdilik doğru değildir. 60 günlük süre var. Biliyorsunuz, siyasette 24 saat çok uzun bir süredir. O zamana kadar neler olur onu bilmem. Ama benim Gaziantep’le ilgili gördüğüm gerçeği de söylemek istiyorum. “Güneş balçıkla sıvanmaz” sözü bana göre doğru bir sözdür. Güneşin doğuşu bellidir. Doğuşta “Evet” olduğunu bilmemek şimdilik enayilik olur. İnşallah Gaziantep’teki seçmenler hür iradeleriyle oylarını kullanırlar. Propaganda döneminde oyların renklerini belli ederler. 16 Nisan 2017’de ne gibi sonucun çıkacağını da hep birlikte göreceğiz.

SANAYİCİLERDE BATTIK EDEBİYATI TUTMUYOR
Gaziantep sanayicilerinin bazılarında sürekli bir söz üretiliyor. Bu sözde “Bankalar bizi batırdı. Yatırım yapamıyoruz. İşçi çıkartıyoruz” söylemlerinin doğru olmadığını biz inanıyoruz. Çünkü, yaptığımız araştırmalarda bankaların bazı yanlışları var. Ancak, devlet bankaları Varlık fonuna devredilince önümüzdeki günlerde bu devlet bankalarından sanayiciye büyük krediler verileceğini bilmemekte enayilik olur. Benim bildiğim kadarıyla Gaziantep Organize Sanayi’nin 5. bölgede sayın başkan Deniz Köken, sürekli hizmet yapmak için kendini yoruyor. İnşallah bu yorgunluğunun karşılığını da 5. bölgede iki yılda mantar gibi yapılan fabrikalarla atacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde 5. bölgeyi kendim bizzat gezdim. Alt yapı konusunda işlerin tamamı bitmiş. GASKi, Türk Telekom ve Enerji ile diğer hizmetlerin hızlı bir şekilde bittiği görünüyor. Yollar da tahmin ediyorum, 3 ay gibi bir süre içerisinde bitmiş olur. Asfaltı da tamamlanarak, fabrikalar en iyi şekilde hizmete girer. Organize 5. bölgenin Türkiye’nin 11 milyon metre kare ile en büyük sanayi bölgesinin olduğunu da bilmek lazım. Gaziantep’teki 4 organize sanayi toplamı ancak, bir 5. bölge ediyor. Benim bildiğim kadarıyla bu arazi herkese de yeter. Burada da toplam 2023’te 350 bin insan istihdam edilecek. Bundan güzel hizmet mi olur. Bu hizmeti kim yaptıysa, kimin katkısı varsa onlardan “Allah razı olsun” diyorum. Bir de burada görünmeyen kahramanlar vardır. Her zaman kameranın arkasındadır. Ama bütün işleri de onlar yapar. O emekçilere de ben özel teşekkür ediyorum.

AK PARTİ GENÇLİĞİNE TAZE KAN
AK Parti Gaziantep Gençlik Kolları başkanlığına sürpriz bir isim olan Abdullah Korkmaz getirildi. AK Parti’nin Gaziantep’teki “Ortak Akılı”, Korkmaz’dan yana karar verdi. Benim gördüğüm kadarıyla Abdullah Korkmaz’ın, referandum seçimlerinde kurduğu “A takımı” ile başarıya imza atacağına inanıyorum. Korkmaz’ın, oluşturduğu yönetim gerçekten de çok canlı görünüyor. Heyecanlı ve çalışkan bir ekibin çok şeyler yapacağına inanıyorum. Korkmaz, kendini bu göreve getirenleri de mahçup etmeyeceğini tahmin ediyorum. Referandum da Korkmaz, kendi rüştü ve ekibinin neler yapacağını ispatlayacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak, işinin de kolay olmadığını “Makam sevdasına” düşmemesi bizim de kendine dost tavsiyemiz. Makamlar gelir, geçer. Tek kalacak olan dostluklardır. Bu görev sırasında daha “Mütevazi” ve daha “Saygılı” olması kendisini küçültmez yüceltir. İşin kolay değil Abdullah Korkmaz kardeş. Allah yardımcın olsun bu yolda.

artf4