OLAY TV
CANLI
Bedrettin AY Tüm Yazıları
25.12.2016 11:12

MELEKLERİN YARDIM GECESİ

İlk sınavını puansız kapatan İbrahim Üzülmez’in Gaziantepspor’u Beşiktaş karşısında.Hayli eksik var.El Yasa yok,Barış nöbetçi stoper.Angan ve Orkan kulübede,İlhan çimende ne hikmetse.
Hızlı başladı Beşiktaş.Meşin yuvarlağa fazlasıyla sahip de oldular.Oguzhan ve Tolgay’ın organizasyonunda,Quaresma’nın kanat atakları ile gol aradılar.Orta alanda rakibin rahat oyun kurmasına izin vermeyen oyun anlayışı ile Beşiktaş’ı durdurmaya çalıştı Gaziantepspor.Hayli de başarılı oldular.Abdülkadir ve Fatau çok çalıştı.Rakibin çıkarken kaptırdığı toplarla da Ghilas’ı gole zorladılar.Hatta ilk çeyrek biterken günün çalışkan ismi Kangwa ile de gole çok yaklaştı konuk ekip.
Baskılı oyununu devam ettirdi Beşiktaş.Cenk ve Abuabakar iyi marke edilince,orta alandan sürpriz adam kaçırmalarına da fırsat verilmeyince uzun süre bocaladı Beşiktaş.Kaleci Gökhan da başarılı hamleler yaptı.Hani derler ya…ateşe kar dayanmaz…Suskun golcü Abuabakar ceza alanına girerken sert vurdu.Gökhan’ın yapacağı bir şey yoktu.Bu golle tamamlandı ilk perde.
Beşiktaş ikinci bölümde skor avantajının getirdiği rahatlık içinde oynadı.Sakindi,tempoyu artırmak için hiç aceleci olmadı.Gaziantepspor’un da oyun anlayışında bir değişiklik göremedik.İyi mücadeleye ve kapanmaya devam etti.Hep rakibin hata yapmasını bekledi.Zaman zaman da gol fırsatları yakaladı.Ani çıkışlarla İlhan,Ghilas..la pozisyonda ürettiler.Ama ya kaleci Fabri önledi ya da vuruş beceriksizliği oldu.
Gözü tabelada oynayan Beşiktaş ise yakaladığı pozisyonlarda kaleci Gökhan hayli başarılı oldu.İbrahim Üzülmez’in Angan ve Doğanay hamlerine Şenol Güneş’in skoru koruma adına Gökhan İnler ve Beec hamleleri geldi.Bu hamleler şaşırtıcı oldu.
Çoğunlukla Gaziantepspor kalesi önünde oynanan oyunda Barış’ın Abuabakar’a yaptığı hamleyi çok ağır değerlendirdi hakem Serkan Çınar.Aynı pozisyonda Gaziantepspor lehine çalarmıydı penaltı düdüğünü…gerçekten şüpheliyim.”Sen-at,ben atayıp,o atsın” tartışması konstarsyon eksikliği ortaya çıkardı ve Oğuzhan’ın vuruşunu kaleci Gökhan güzelce çeldi.Meleklerin yardım gecesi oldu adeta.
Kalan yirmi dakikada aynı görüntüler devam etti.”Fark yapar” denilen Beşiktaş üç puanı tek golle aldı.Gaziantepspor için se “kötü oynadı” denilemez.Gücünce mücadele etti.Biraz dikkatli olsalardı tek puan da alabilirlerdi.Bu kumaştan bu elbise…Bilirsiniz;Ustanın değişmesi elbisenin kalitesini artırmaz…

artf4