OLAY TV
CANLI
Sabriye GÜLER Tüm Yazıları
07.12.2017 13:12

" İYİ BİR VİCDAN, EN RAHAT YASTIKTIR..."

 Kabuslar biz insanoğlunun karabasanları... Dünyanın kabusu ise algı yönetimi oldu. Gün geçmesin ki, gücü yetenin güçsüzlere karşı algı yönetimi olmasın... İşte dünyanın son kabusu, Kudüs... 

ABD şişede durduğu gibi durmadı. Durduk yere tüm dünyanın huzurunu bozacak bir tartışmayı ortaya attı. Çünkü ABD savaş yorgunu, algı yönetimleri yapa yapa yol alacağını sandı. Kafası hepten karışık. Suriye'yi çerez olarak gördü. Kendi ağızlara çerez oldu. Onca silah desteği, onca motivasyon algısı, onca lojistik destek boşa gitti... Çünkü Ortadoğu'da devlet işgal etme ve yıkma süreçleri son derece yıprandı. Ekonomisi alarm çalıyor habire... Adamın yani ABD nin yanında artık devletler değil, terör örgütleri var. Onlarla yoldaşlık yapıyor, müttefiki olarak onları görüyor.

Dünyanın efendiliği hızla ayağının altından kayıyor. Avrasya denen bir güç yıldızlaşıyor Dünya'da...Avrupa bile artık onun yanında değil... ABD'nin sonunu Türkiye ve Ortadoğu ülkeleri birlikteliği getirecek...Bunun başlangıcı bile onu çıldırtmaya yetti, arttı bile!

İşte o da bunu bildiğinden ortaya Kudüs, İsrail'in Başkentidir, algısını attı... 

Acizliğinden, Asya'nın değerine dil uzattı. Kudüs Filistinlilerindir. Müslümanların da kutsal kentlerinden biridir.

Aslında, bunu en iyi o bilir, fakat işte vicdanı yok yaaaaa....

DÜNYA VİCDANINI KAYBETTİ;  Vicdan bir çeşit içsel mahkemedir. Bu öyle bir mahkeme ki sorgulayanda biziz sorgulanan da... Bu içsel mahkeme aynı zamanda dürüstlüğümüzü ve bencilliğimizde ölçüyor. 

 İnsanları kendimizin çok iyi olduğuna, güvenilir bir insan olduğumuza inandırabiliriz. Fakat tek gerçeği, içimizdeki hakim belirler... Eğer ki ona dürüst bir şekilde hesap verebiliyorsak, güvenilir bir insanızdır.

Tarih boyunca insanlığın başına dert olmuş kişilerin hep vicdan yoksunu insanlar oldukları kanıtlanmıştır. Çünkü vicdanın sesine kulak tıkayan insanlardır, bu belalı kişilikler... Tarih boyunca doğru kararı alan kişiler ise hep vicdanın sesini dinleyen kişilerdir.  Korkusuzdurlar, tek korkuları vicdanıdır.

Dünya vicdansızların elinde, onun için insanlık ağlıyor. Ama onların umuru bile değil... Bu arada vicdanlılara iş düşüyor. Onlarda en az vicdansızlar kadar dünyaya sahip çıksın... Onlarda en az kötüler kadar iyiliğin yanında saf tutsun... Onlara da vicdansızların en az nefretle beslendiği gibi sevgiyle beslendiklerini dünyaya haykırsın...

Dünyayı vicdansızlara bırakmamak gerekir... Dünya ancak vicdanlılar sayesinde güzelleşir, insanlık ancak vicdanlılar sayesinde huzura kavuşur.Onun için sesimizi yükseltmek gerekir... Vicdanımızın en rahat yastıkta uyuması için... 

artf4