OLAY TV
CANLI
Ali ARAPTARLI İSTANBUL’DAN, GAZİANTEP’E Tüm Yazıları
11.01.2017 13:01

İSTANBUL’A KAR YAĞDI, TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ…

Sabırsız, her konuda tatminsiz, paranoyak, stres içinde yaşayan, kaba, bencil, karamsar bir toplum olduk… E normal… Yıllardır süregelen vahşi terör, son yıllardaki canlı bomba, bomba yüklü araçlarla yapılan katliamlar, şehit haberleri canımıza tak etti, toplumun sinir sistemini bozdu… Ben bu konunun uzmanı değilim ama ülkesini seven, gelecekten endişe duyan sade bir vatandaş olarak bizi yönetenlerin dikkatlerini bu önemli konuya çekmek istiyorum!

Öncelikle, topluma güven, sevgi, birlik, beraberlik ruhunu yeniden kazandıracak önlemler alınması lazım… İktidardakiler ile muhalefettekiler derhal çekişmeyi, sürtüşmeyi bir tarafa bırakmalı. Ülke sorunlarını birlikte göğüsleme erdemliliğini topluma göstermelidir! Toplum sizlerin ağzına bakıyor muhterem büyüklerimiz. Bu günler, siyasi rant peşinde koşma, siyasi rakibi zayıf düşürme günü asla değil! Birlik olma, kucaklaşma, sırt sırta verme günüdür!
Çok düşmanımız var! Daha önce de yazdım, bu kanla beslenen teröristler taşeron, kiralık katil, maşa! Asıl düşmanlarımız kuzu postuna bürünmüş vahşi kurtlar... Emperyalist, ikiyüzlü, sahte dostlarımız… Yüz yıl önce tam teşkilatlı ordularıyla geldiler, ülkemizi pasta gibi bölüp, parçalayıp bölüşmek için topraklarımızın bir bölümünü işkâl etme cüretini gösterdiler! Türk Milletini tanımadıkları için, bizi kolay lokma sandılar. En zayıf ve dağınık olduğumuz zamanı kolladılar ama başaramadılar! Hepsini mağlup ettik! Geldiklerine, geleceklerine pişman oldular, hayatta kalanları dönüp gittiler…
Şimdi düşman aynı, taktik farklı… Aynı düşmanlarımız, yarım asırdan fazladır bizi Avrupa Birliğine almamak için her yolu deniyor. Bizi Avrupa Birliğine alsalar, nasıl bölüp parçalayacaklar? Gayeleri bizi zayıf düşürüp, bölüp, parçalamak! İstiklal Savaşımızda ağızlarının payını aldılar! Şimdi maşa kullanıyorlar. Ellerini yakmak istemiyorlar. Terör örgütlerini kullanıyorlar… 1984’ten bu yana, terörle uğraşıyoruz! Çok şehit verdik, çok gazimiz var, maddi kaybımız çok büyük… Teröre harcamak zorunda kaldığımız kaynaklarla bambaşka bir ülke olabilirdik! Terörle bizi dizginliyorlar…
Türk Milletinin, hiçbir ayrım yapmadan, tıpkı atalarımızın İstiklal Savaşında yaptığı gibi birlik, beraberlik içinde, sırt sırta vermesi gerekiyor!  Yahu, düşman bizi bölüp, parçalamak için var gücüyle uğraşıyor! Artık bu işin şakası kalmamış! Her gün dağda ve şehirlerde şehitler veriyoruz, bombalar patlıyor, katliam üstüne katliamlar yapılıyor… Halkımız paranoyak oldu, sokağa çıkmaya korkuyor…  Medya, birlik, beraberlik çağrıları yapıp milleti ayağa kaldırmaya çalışacağına, İstanbul’a kar yağdı, yağacak diye vakit geçiriyor! Her yılın 15 Aralık, 15 Ocak arası kara kıştır! Kara kışta da kar yağar, yollar kapanır, kazalar artar… Bunu artık bir anlayın be kardeşim! Bunlar olağan durumlar, bu kadar yaygaraya gerek var mı!
Millet olarak, medya olarak üzerinde durmamız gereken, en önemli, en hayati konumuz, teröre, bölücülere, ülkemize dört bir yandan yapılan alçak saldırılara karşı birlik olmaktır. Kar yağdı, yağacak haberleriyle oyalanmayı bırakalım artık.

artf4