OLAY TV
CANLI
Ömer Faruk Atilğan Grafiker Tüm Yazıları
20.06.2017 11:06

GAZİKENTİN KURTARICISI KONUKOĞLU AİLESİ

Gaziantep'im küme düştü, ortalık sessiz sakin buz kesmişti memleketimi. Biz bittik çünkü. Bunun farkında herkes. Herkesler durgun, herkesler düşünceli ve gözlemci uzaktan takip ediyor. Ne olacak, ne yapılacak, nasıl edeceğiz de bir yol izlenecek ve Gaziantep’im tekrar nasıl süper lige çıkar, çıkacak derken, dizler dövülüyordu. Ve yine kurtarıcı geldiler, oda üstelik ailecek.

İsimlerini tek tek saymaya gerek yok onların. Yaptıklarını ettiklerini, hayır hasenatlarını. Herkes saygı gösteriyordu onlara bence artık daha da fazla saygıyı hak ediyorlar. Allahım onlardan razı olsun, yar ve yardımcıları olsun inşallah aldıkları kararlarla. Evet bahsettiğim o Sanko holding ve Konukoğlu ailesi Bir kere duracaksın!

Evet kurtarıcı aile Konukoğlu ailesi. Sanko holding ailesi. Olmasaydı ne yapardık? Diz dövüyorduk, çekirdek çitleyip Gaziantepspor’u süper lige çıkarmaya çalışmak için heyecanla dizi film bölümü izler gibi gün geçiriyor olurduk. Kim taşın altına elini koyacaktı, kim kurtaracaktı Gaziantep'imin adını küme düştü diye bu furyadan. Görünen o dur ki kimse yoktu zaten! Gaziantepspor bir kenara atıldı.

Yerel yönetimin Gazikent’im de işi çok neye yetişsin, sana mı bana mı ona mı ? Bir şekilde bir şeyler bir şeylere vesile oldu sonunda çok şükür. O kadar ilgili insanlar var k, yeter ki istesin bakın kurtarmak nasıl oluyor? Gaziantep'imi görün. Adil Konukoğlu abinin yaptığı gibi. Anladınız umarım 1. Lige el birliğiyle Gaziantepspor’la gidenleriniz.

Allah razı olsun Adil Konukoğlu abiden, Abdülkadir Konukoğlu abiden.

Ben kendim bildim bileli Gazeteci Erol Maraş dayım ve elinin altında yettiğim gazeteci Raci Dölek abimin gazetecilik yorumlarından sohbetlerinden, Gaziantep’te çıkan haberlerden, muhabbetlerden bilirim tanırım ve takip ederim Konukoğlu ailesini kendimce. Zaten ailenin her şeyleri de ortada. Bilmesek bile çok şükür kim kimdir internet bize söylüyor. Bilmeyen denesin baksın internetten. Şimdi Konukoğlu ailesini ben överim kardeşim kusura bakmayın. Ne anlarsanız anlayın. Siz kurtarsaydınız boş konuşacağınıza kentimin yere düşen küme düşen adını. Siz de hak ederdiniz emin olun övgüyü. Boy boy resimleriniz yazılarınız olur du her anlamdaki medyada.

Evet, Gaziantep'ime yeni heyecan, yeni oluşum geldi. Çok sevindik, yeni karalar alındı, el ele verildi. Kararlar alınmaya devam ediyor Gaziantep'im için. Üstelik çıkarsiz oda. Bir beklentisi olmayan, sadece beklentisi Gaziantep'imi düşünen insanlardan oda. BU aşk başka aşk, bu aşk sadece bu ailede var bu memlekette. Herşey Gaziantep için diyenler. Kimden mi bahsediyorum, bildiniz… tabi ki Konukoğlu ailesinden.

Ben gelişmelerin her anını her dakika takip ediyorum. İlgiliyim, öğreniyorum, katıyorum kendime katkı sağlamaya çalışıyorum bir şekilde de olayları. Ve bunu da sizlerle paylaşıyorum. Uzun yazmamıza da gerek yok aslında. Ben de heyecanlıyım, heyecanla takip ediyorum her gelişmeyi. Aslında benim bir önceki yazımı okuyan benim burada ne demek istediğimi ne için yazdığımı çok iyi anlamıştır. Allah ailenizle birlikte eksikliğinizi vermesin Adil Konukoğlu abi. Hayırlı olsun aldığınız kararlar. Rabbim rast getirsin işinizi gücünüzü Gaziantep Futbol Kulübümüzü. İnşallah her şey gönlünce olur, gazi kentimde destek verirse size umarım yıllar önce bu kente yaşattığınız el bebek, gül bebek baktığınız Gaziantepspor’u süper lige çıkartarak, bu heyecanı Gaziantep Futbol Kulübü ile de tekrar yaşatırsınız bu kentte. Dualarımız sizinle.

"BİR SÖZ"

"Dünyada Türkiye, Türkiye’de Gaziantep"
ABDÜLKADİR KONUKOĞLU
SANKO HOLDİNG ONURSAL BAŞKANI

artf4