OLAY TV
CANLI
Mustafa TEKE Tüm Yazıları
18.07.2017 09:07

Gaziantepspor reklam aracı olmasın!

Bu takımın nasıl kurulduğunu, bu takımın renklerinin neyi temsil ettiğini bilen çok iyi bilir…

Bu takımın nasıl kurulduğunu, bu takımın renklerinin neyi temsil ettiğini bilen çok iyi bilir…
Tarih 1969’u gösterirken Gaziantep’in adını taşıyan Gaziantepspor kuruldu. Kentin önde gelen kişileri dönemin belediye başkanı Abdülkadir Batur başkanlığında toplanarak Gaziantepspor’un kuruluşunun ilk tohumlarını attılar. Daha sonra devam eden toplantılar sonucunda 58 kişinin kuruculuğu ile Gaziantepspor Kulübü kuruldu.
Renkler için yapılan görüşmeler neticesinde, Dünya’da örnek gösterilen bir kahramanlık destanı olan Gaziantep Savunması’nda canları pahasına kenti düşmana teslim etmeyen 6317 şehidin anısına matem rengi olan siyah ve şehitlerin kanını simgeleyen kırmızı benimsenerek, renklerin Kırmızı-Siyah olması kabul edilmişti. Bunun için Gaziantepspor önemli. Bunun için Gaziantepspor’un değeri tartışılmaz…
İşte bu renklerin hatırına, bu renklerin anısına Gaziantepspor’a emek vermiş ve hayatlarını kaybetmiş değerli spor adamlarının hatırına Gaziantepspor bizim için çok önemli. Kime sorsanız, dedesinin, basasının, abisinin ve kardeşinin mutlaka bir anısı vardır Gaziantepsporla. Ondan dolayı Gaziantepspor sevgisi tartışılmaz ve bunu bilen iyi bilir.
O nedenle, İbrahim Kızıl bıraktığını açıkladı. Haa, Karaman’ın koyunu sonra çıkar oyunu ama, kongre günü ne olur bilemem. Bıraktığını söyledi sayın Kızıl… Bu söylemden sonra mutlaka adaylar çıkacaktır. Mutlaka, Gaziantepspor’a sahip çıkan olacaktır.
Amaaa… Bu takım üzerinden reklam yapmak isteyenlere fırsat vermemek gerekiyor. “Ben adayım” diyenler acaba pamuk elleri cebe atacaklar mı? Aday olmaya hazırlananlar kongreye 24 saat kala “Ben adaylıktan çekildim” diyecekler mi? Tahmin ediyorum bir çok aday olacak ama, kongreden 24 saat önce herkes çekildim diyecektir. Gerçek adaylar çıksın, yönetimini, ekibini yanına alsın ve basın huzurunda açıklasın. Ben adayım diye ortaya çıkılmasın lütfen.
Gaziantepspor kimsenin reklam aracı değil. Gaziantepspor bu şehrin markası, bu şehrin takımı. Onun için, vizyon önemli, ekonomi önemli, ekip önemli, oluşacak yönetim kurulu önemli. “Ben adayım” diyerek gazetelere çıkmak, televizyonlarda boy göstermek kolay. Ama, işin aslına gelince, Gaziantepspor’a gerçek adaylar çıkarsa, reklam peşinde olmadan gerçek hizmet edecek isimler olursa daha güzel olacak. Haa, adayım diyen bir kaç isim var. Onları tenzih ederim. Değerli isimler ve değerli işadamları. Aday olsunlar, hiç değilse Gaziantepspor’u unutmadılar, ama benim istediğim reklam için değil, gerçek olması.
Birde şehrin önde gelenlerine mesajım var. Eğer ki, Kızıl bırakacaksa bu şehri yönetenlerinde harekete geçmesi lazım. Gaziantepspor önemli, Gaziantepspor’un tarihi çok önemli. Bundan dolayı, küsmenin, darılmanın, kırılmanın yeri ve zamanı değil şu anda. Gaziantepspor, memleket meselesi. Bundan dolayı ise şehrin önde gelenlerinin harekete geçmesi tek dileğim…

artf4