OLAY TV
CANLI
Ali Güneş Tüm Yazıları
09.04.2017 13:04

GAZİANTEPSPOR MAĞLUBİYETİ ALANYASPOR KAZANMAYI HAK ETTİ

Kayseri ve Osmanlıspor deplasmanlarından altı puan çıkaran Gaziantepspor siyasilerden gelen destek

Kayseri ve Osmanlıspor deplasmanlarından altı puan çıkaran Gaziantepspor siyasilerden gelen destek açıklamalarından sonra şehirde acaba yine bir mucize gerçekleşir mi heyacanı yaratmıştı.
Maçtan önce herkes de Gaziantepsporun kazanıp yoluna devam eder düşüncesi vardı.Fakat herkesin unuttuğu bir şey vardı,rakip Alanyaspor'un çabuk ve teknik kapasitesi yüksek oyuncularla beraber Wagner Low gibi usta bir golcüye sahipti.İlk yarıyı Gaziantepspor etkisiz ve pozisyon bulamadan rakip Alanyaspor'dan Wagner Low un attığı gol ile mağlup kapattı.
İlk yarıda kesin kazanması gereken maçta Gaziantepspor kendi sahasında oynamasına rağmen Ghilas ve Ben Hatıra ile kontrataklarla gol aramaya çalıştı,fakat defans bloğunda sağlam iki stoper ve iki tane çabuk beke sahip olan Alanyaspor maç boyunca nerdeyse hiç pozisyon vermeden oynadı.Atılan iki golde Alanyaspor'un skor rahatlığından ve maç bitti düşüncelerinden geldi yoksa bugünkü seyrettiğimiz Gaziantepsporun gol atması mucizelere kalmış bir görüntüsü vardı.
İkinci yarıda üst üste gelen Alanyaspor golleri ve tribünlerden yükselen tepkilerden sonra zaten kötü bir gününde olan Gaziantepspor'dan çok şey beklemek yanlış olurdu.Alanyaspor bugünkü maçta attığı gollerden daha çok ve net pozisyonları gole çevirse Gaziantepspor sahadan tarihi bir sonuçla mağlup olarak ayrılabilirdi.
Bir takım kendisi İçin final sayılacak bir maçı bu kadar etkisiz ve kötü oynarsa ve buna birde Bülent hocanın defansif özelliği hiç olmayan Marcelinhoyu ön liberoya çekip sağ kanat da dribling yapamayan santrafor İlhanı kullanmaya kalkması da ayrı bir yanlıştı.Gaziantepspor'da maçın iyilerinden diyeceğimiz oyuncu nerdeyse hiç yokken,rakip Alanyaspor ise takım olarak çok iyi bir görüntü verirken,rakipleri ve kendileri için kritik bu maçtan haklı bir galibiyet alarak ayrıldılar.
Alanyaspor yönetim anlayışı ve kurmuş olduğu bu kadroya katacağı birkaç isimle bu ligin iddialı ve kalıcı takımlarından biri olması benim için sürpriz olmaz.
Ligde kalmasını tekrar tartışmalara ve zora sokan Gaziantepsporun kalan maçlarda bu kadar kötü oynama ve kaybetme kredisinide bitirmiş oldu.
Gaziantepspor bugün sadece üç puan kaybetmedi puanlarla beraber tekrar taraftarlarını ve umutlarınıda kaybetmiş oldu.Bir Gaziantepli olarak formasını giydiğimiz Gaziantepsporun bu durumuna ve sürekli olarak bir tartışma konusu olmasına,taraftarından kopmasına üzüntü duyarken temennimiz bu kötü günlerin bitmesi ve herkesin saygı,sevgi duyacağı bir takım ve yönetim anlayışı ile beraber güçlü bir Gaziantepspor ortaya çıkması dileği ile herkese iyi hafta sonları diliyorum.

artf4