OLAY TV
CANLI
Bedrettin AY Tüm Yazıları
03.11.2017 20:11

ESKİ FUTBOL…YENİ RUH…!

Geçtiğimiz haftayı aylar sonra zar-zor üç puanla kapatan Gazişehir,

Geçtiğimiz haftayı aylar sonra zar-zor üç puanla kapatan Gazişehir,düşme potasındaki Manisaspor’u ağırladı.Manisaspor yeni teknik direktörleri Fatih Tekke ile geçen haftayı galibiyetle bitirmenin morali ile sahada.Erkan Sözeri kazanan takımı bozmamış.
İki takımda üç puan istediği için keyifli başladı oyun.Orta alanlar çabuk geçildiği için karşılıklı pozisyonlar izledik.Ön tarafta baskı yapan Gazişehir rakibi pas hatalarına zorladı.Bu hatalardan faydalanıp pozisyonlar da buldular.Ama final paslarında her zaman olduğu gibi basiretsizlik hakimdi.
Manisaspor daha çok uzun toplarla Peroviç ve Meye’yi ceza alanına sokmaya çalıştı ama pas isabeti verimsizdi.Kanatlardan Bilal ve İsmail Haktan’ın girişimleri kolayca önlendi.
Zec pek fazla gözükmezken,bek oynayan Mehmet Erdem’in gayretine rağmen Webo bir türlü gol noktalarında topla buluşturulamadı.Gökhan ve Okan ofansif fonksiyonlarda fazla etkin olamadılar.Uzaktan şutlarda ise defans adeta bir duvar ördü.Mustafa’nı kademe anlayışı da Manisaspor adına olumlu idi.
İki takımda adeta sıra ile hücum etti.Tempo artmadı.Ev sahibinin yakaladığı fırsatlarda ise kaleci Göktuğ çok başarılı oldu.Ve ilk perde golsüz kapandı.
İkinci yarıya takımlar aynı kadro ile başladı.Gazişehir düdükle birlikte baskıyı artırarak başladı.Meyvesini topladı.Okan ilk defa kanattan çalımlarla gitti,pas Gökhan’a.Gökhan köşeye yolladı.Göktuğ’un çabası boşuna,tabela değişti.Gol ev sahibinin özgüvenini cilalarken,Manisaspor’u da hızlandırdı.Peroviç sık sık ofsayta yakalanmasa gol de bulabilirlerdi.
Tarih tekerrür etti,Erkan Sözeri son üçte bire girerken Muhammed ve Okan’ı yanına alıp Kabasele ve Samican’ı oyuna yolladı.Karşılıklı ataklar devam etti.Fatih Tekke’de İsmail Haktan ve Berkay’ın yerine Metin ve Fahri’yi çimene gönderdi.Billal’ın şutunu Adam önlerken,Webo’nun akıllıca yaptığı aşırtma vuruş direkten döndü.
Son çeyrekte her iki tarafta daha sık karşılıklı pozisyonlar bulmaya başladı.Her an “kim gol atacak?” diye beklerken,Gökhan’ın asisti ile Kabasele şık bir vuruşla takımının ikinci golünü tabelaya yazdırdı.Manisaspor’un hiç olmazsa bir gol çabası da yeterli olmadı.Ve Gazişehir haftayı üç puanla kapasını bildi.
Gazişehir eski futbol anlayışı ile ama geçen haftanın getirdiği üç puan ile yakalanan yeni ruh ile haftayı galibiyetle kapamayı başardı.Adam,Mehmet Erdem ve ikinci yarıdaki futbolu ile Gökhan göz doldurdu.Ama bana göre maçın adamı Manisaspor’lu kaleci Gökhan’dı…!

artf4