OLAY TV
CANLI
Murat ATAY Tüm Yazıları
15.06.2017 18:06

EL ELE YÜREK YÜREĞE…

Gaziantepspor’un lige çıkışının ardından 27. yılında İbrahim Kızıl ve kardeşleri tarafından

Gaziantepspor’un lige çıkışının ardından 27. yılında İbrahim Kızıl ve kardeşleri tarafından ligden düşürülmesiyle birlikte, kentin ileri gelenlerinden Vali bey ve Büyükşehir Belediye Başkanı sn. Fatma Şahin harekete geçti ve yine 27 yıl önce Gaziantepspor’u Süper Lige çıkaran Konukoğlu ailesinde bu kez Adil Konukoğlu’na zor görevi verdi. Konukoğlu ailesi Gaziantep’ten gelen bu yoğun talebi reddetmeyerek görevi kabul etti.
Yıllardır söylenen “Anbetin başına Antepli Başkan geçsin’’ tezahüratı nihayet dün gerçek oldu.
Dün Gaziantep Ticaret Odasında tarihi günlerden birine şahitlik ettik. Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Genel Kuruluna gazeteci kimliğimiz ile tanık olduk, tarihe not üştük. Dün herkes ordaydı, kim yoktu ki... Herkes ordaydı. Başbakan yardımcısı, bakanlar, kentin ileri gelenleri, işadamları. Kentin tüm ileri gelenleri...Gaziantepspor’un son 10 yıldır yaptığı kongreleri iyi bilen biri olarak, dün gerçekten adam gibi kongreye imza atıldı. Gurur duyduk Gaziantepli olmamızla. ...Kentin adına yakışır şekilde. Bir ilçeden genel kurul üyelerini taşımak için ilk kez otobüs kalkmadı. Vayy be... Suruç nire Gaziantep nire...
Gerek Sayın bakan, Sayın Vali, Belediye Başkanı ve Gaziantep Futbol kulübü Başkanı Adil konukoğlu’nun verdiği mesajlar, kendi kucaklayacı, bütünleştirici, kavgadan uzak, birleştirici konuşmalardı.
Hatta sayın Konukoğlu, “”İnşallah hem biz hem de Gaziantepsor birlikte Süper Lige çıkarız’’ temennisinde bulundu. Mesajları, kavgadan uzak, bütünleştirici söylemlerdi.
Küllerinden yeniden doğan bir kulüp Gaziantep Futbol Kulübü. GFK logosunda Şahin yerine Anka kuşu tercih edilmiş. Şehrin en önde  gelen isimlere bu kulübün yönetiminde. Valla kongrede ilk kez selam verecek yüzlerce adam bulduk. Çok şükür. Gaziantep futbol kulübü bir ailenin değil, kardeşlerin değil, Gaziantepliler, Gaziantep futbol Kulübü sizindir. El ele yürek yüreğe. Şimdi dedikodu yapmadan, içimizdeki hainlerin ekmeğine yağ sürmeden GFK etrafında toplanma ve destek verme zamanı. Renkler mükkemmel, beyaz, kırmızı ve siyah… Dün önemli bir kulübün kuruluşuna herkes gibi bizlerde taniklik ettik.Haydi el ele büyük hedeflere sloganı mükemmel.
Gaziantepliler, Gaziantep Futbol kulübü sizlerindir. Gençler kulübünüze sahip çıkan ve onu yükseltin. yoksa bir Gaziantepspor rezaletini bir daha yaşamamak için safları sık tutun… Sizi bölmek isteyen, ortalık karıştırmak isteyen ne idüğü belirsiz kişilere asla pirim vermeyin...

artf4