OLAY TV
CANLI
Mustafa TEKE Tüm Yazıları
24.12.2016 21:12

Direndik ama, olmadı!

Haftalardır kaybeden Gaziantepspor, kupada kazanıp moral buldu.

Haftalardır kaybeden Gaziantepspor, kupada kazanıp moral buldu. Ligde potaya giren Gaziantepspor, İbrahim Üzülmez ile çıkış arıyor. 24 yılın en kötü sezonunu geçiren Gaziantepspor, en azından ilk yarıyı puanla kapatıp ikinci yarıya umutla bakmak istiyor. Ehh.. durum böyle olunca Üzülmez İbrahim çıkarabileceği en iyi kadro ile sahada. Maalesef Elyasa'nın yokluğunda Barış yeniden stoperde. Belkide bu ligin en kısa boylu stoperi bu takımda. Karşıda ise bu ligin en iyi futbolunu oynayan usta ayaklarına sahip Beşiktaş var. İşte bu takıma karşı ilk 45 dakikada yinede iyi mücadele verdi konuk takım. Bu kadroyla ancak bu kadar olur dedirten Gaziantepspor, zaman zaman ileriye çıksa da nafile. Orta alanda topu tutmayan Gaziantepspor ilk yarıyı 1-0 mağlup kapatırken ikinci yarıda da değişen bir şey yok.
Beşiktaş taraftarının "ibo takımı ayağa kaldır" tezahüratı sonrasında Üzülmez İbrahim ise ellerini açarak kalkın ayağa derecesine futbolcularına öfkelenmesi aklıma İsmail Kartal'ın "biz ailece Fenerbahçeliyiz" demesi geldi. Vah Gaziantepspor'um vah dedim kendi kendime. Buraya gelen eski takımını unutamıyor, nedir bu halimiz.
Gaziantepspor ikinci yarıda final çıkışlarını iyi yapabilse belki skor farklı olurdu ama, "Adımız Hıdır elimizden gelen budur" görüntüsü verdi. Ama, diğer maçlara oranla bu karşılaşmada takımın mücadelesi veya dirençli oluşu beni rahatlattı. Haa kazanamıyorsan bile kaybederken direneceksin. Gaziantepspor'da bunu yaptı.  
Öyle yada böyle, ilk yarı bitti. İnşallah ikinci yarıda bu takım bizleri, bu şehri ve taraftarları ÜZMEZ... İbrahim Üzülmez ile kendine gelir. Eğer ki, Serkan Çınar’ı geçip final vuruşlarını yapabilseydi Gaziantepspor, bugün farklı olabilirdi. Ama olmadı… Gaziantepspor, orta alanı ve kanatları iyi kullanamadığı Beşiktaş karşılaşmasında maalesef final vuruşlarını da yapamadı. Olsun.. İkinci yarıya umutla bakmak gerekiyor. Bu takım bizim takımımız. Bu şehrin takımı…

artf4