OLAY TV
CANLI
Mustafa TEKE Tüm Yazıları
28.04.2017 22:04

DAN-DUN VE 0-0 SONUÇ

Konyaspor galibiyetiyle umutların yeşerdiği Gaziantepspor’da Rajtoral’ın intihar ederek hayatını sonlandırması sarstı

Konyaspor galibiyetiyle umutların yeşerdiği Gaziantepspor’da Rajtoral’ın intihar ederek hayatını sonlandırması sarstı Gaziantepspor’u... Bir hafta boyunca Karabük maçı yerine Rajtoral neden öldü? Neden intihar etti? diye herkes birbirine sorarken takım belli ki, iyi hazırlanmamış Karabük maçına... Elyasa  ve Sefa Yılmaz kesik yerken, Musa Nizam savundu Gaziantep’i... Sarı karttan kurtulan ancak aklını transfere yoran Ghilas, kaptan çıkınca ince işlere kalkıştı maç boyunca. Eline geçirdiği fırsatları değerlendirse Gaziantepspor 2 bilemediniz 3 farklı galibiyetle ayrılırdı sahadan... Ancak, Ghilas ununu elemiş eleğini duvara asmış gibi. 4 sarı kart cezasından yeni kurtulan bu oyuncu yine başladı sarı görmeye... Yani aklı burda değil Bursa’da.
Kanatları her zaman olduğu gibi kullanamayan, kaptanlığı elinden alınan Barış’ın yaptığı hatalar, sol kanadın hiç çalışmaması, orta alanda topu tutamayan bir Gaziantepspor ve golü bulamayanda Gaziantepspor’du... Her iki takımda kalecilerine yesin içsin şükür etsinler. Victor ve 40 yaşındaki Ahmet Şahin belkide golleri önledi ama golleri atacak gücü yoktu iki takımında.
Her iki takımda çıkmadık canda umut var dercesine DAN-DUN oynadı durdu. Uzun toplarla ileriye çıkmaya çalışan iki takımda, yine sert şutlarla adeta antrenman yapıp kaleleri yokladılar. Eh.. Bilet fiyatlarını yüksek tutup, taraftarın gelmesin deyincede olanlarda alkış tuttu bu duruma.
Bülent Uygun’u bu maçta daha heyecanlı ve hareketli olarak görsemde, elindeki malzemeyle bu kadar başarılı oldu. Bir puan iyi puan diyelim mi, kaybedilen iki puana üzülelim mi? bilmiyorum. Bir puan bence kazanç değil. Çünkü, siz iç sahada kazanmayı unuttunuz. Böyle bir karabükspor’u bir daha bulmanız mümkün değil. Haaa... Ligde kalmak isiyorsanız (!) bu maçı kazanmanız gerekiyordu. Olmadı kazanamadınız ve artık geleceğe bakalım. Ama geleceğe bakmak için de tünelin ucu gözükmüyor. Ortalık toz duman ve karanlık...
Çok duygusal bir maç izledik diyebilirim. Başlarkende oynanırken de hareketler ve kaçan gollere bakıldığında her iki takımda çok cömertti. Gaziantepspor’un bu kadar cömert olmaması gerekiyordu ama, onlarda artık yavaş yavaş ununu elemeye başladılar gibi... Allah yardımcımız olsun... Pes etmeye doğru gidiyoruz...

artf4