OLAY TV
CANLI
Bedrettin AY Tüm Yazıları
13.02.2017 22:02

CAN SİMİDİ

Son dokuz maçını kaybeden Gaziantep için liğ yeniden başladı

Son dokuz maçını kaybeden Gaziantep için liğ yeniden başladı Adanaspor karşılaşması ile.Özellikle Gaziantepspor için adeta altı puanlık karşılaşma.
Ev sahibi yedisi yeni transfer olmak üzere dokuz yabancı ile oyuna başladı.Adanaspor daha moralli ve biribirini daha iyi oyunculardan kurulu.
İki takımda temkinli oynadı.Meşin yuvarlağa sahip olmada ve onu olumlu kullanmada rakibine açık ara fark yaptı.Gaziantepspor adeta deplasmanda oynar gibi oyunu kendi alanında kabul etti ve rakibin hatasını kolladı.Sağ kanattan Barış,sol kanattan Pedroso ve Ben Hatıra ile zaman zaman atak geliştirmeye çalıştılar.İki takımda öncelikle kaybetmemeye tutunduğu için tempo bir türlü yükselmedi. Gol pozisyonu açısından kısır bir ilk yarı izledik.El Yasa’nın hatalı geri pasında Megaye’nin vuruşunu kaleci Vitor’un çelmesi dışında aklımda kalan enstantane yok ilk bölümde.
Bülent Uygun,Sefa hamlesi ile başladı ikinci bölüme Thiam’ı yanına alarak.Oyunun gidişatı Adanaspor gol gösterirken,rakibin hatasını bekleyen Gaziantepspor golü buldu.Ghilas’ın adrese teslim pasını iyi değerlendiren Ben Hatıra rakip stoperlerin iyi yer tutmamasından da faydalanarak kafa ile ağları sarstı.
Kalesinde gol gören Adanaspor iyi oyununu devam ettirdi.Levent Şahin’den Cem ve Reynaldo hamleleri geldi.Konuk ekip orta alanı rahat geçsede ceza alanına girmekte zorlandı ve final paslarında beceri yoktu.Üstelik Megaye’yi topla buluşturamadılar.El Yasa ve Rais’in yerinde müdahaleleri vardı.Barış karşısında pek de başarılı olamayan Roni ve Sami Can kişisel oyunu tercih ettikleri için arkadaşlarına top aktarmadılar.
Fatau’nun sakatlığı ile forma şansı bulan Abdülkadir’in katkısı ile ev sahibi orta alanı birazcık toparladı.Karşılaşmanın geri kalan bölümlerinde konuk ekip tabelayı değiştirmek için çok gayret gösterse de dişe dokunur pozisyon üretemediler.Gaziantepspor ise farkı artırmak gayretinde hiç olmadı.Skoru koruma ve zamana oynamaya çalıştılar.Notlarımıza gol dışında pozisyon yazamadan karşılaşmanın ikinci bölümü de tamamlandı.
Ligin alt sırasından kurtulma karşılaşmasında iki takımdan kora kor,dişe diş,heyecan dolu bir karşılaşma bekleyenler yanıldı.Kaybetme stresi iki takımıda hayli etkilemişti.Temposu düşük,pozisyonu az,biri diğerinin hatasını bekler karşılaşmayı Gaziantepspor kazanarak can simidine şimdilik tutundu.Bu oyunla sonraki maçlarda da tutunabilir mi ?
Aslolan skor,gerisi yalan dolan.
Bekleyip göreceğiz…

 

artf4