OLAY TV
CANLI
Bedrettin AY Tüm Yazıları
08.05.2017 23:05

BÜCÜR’ÜN İNTİKAMI…

Malum Gaziantepspor lige tutunmaya çalışıyor.Rakiplerinin kazandığı haftada Akhisar deplasmanında.Ev sahibi formda son iki maçını yedi golle kazanırken sadece tek gol yedi.
İki takımda ofansif bir kadro ile sahada.Akhisarspor kazanan kadro ile sahada.Bülent Uygun;Angan ve Ben Hatıra’yı tercih etmiş.Fatau cezalı.Kimine göre sakat,kimine göre yollar ayrılan Sefa’da yok.
Azami dikkatli iki takımda.Ev sahibi orta alanda iyi pas yapmaya çalıştı.Fatau’nun yokluğunda Marcinho’nun defansın önünde oynaması hücum aksiyonlarını aksattı.Konuk ekip ürkek ve telaşlı.Ne defans yapabiliyor nede hücum da etkin.Kanatları kullanmak yerine uzun toplarla Ghilas’ı buluşturma peşinde.Ben Hatıra ve Angan’dan yeterli desteği alamayan Ghilas;Mustafa ve Caner arasında kayboldu.Musa’nı sakatlanması El Yasa’ya forma şansı verdi.
Tempo düşük.Duran top şansları bile olumlu kullanılamadı.İki takımda baskı yapmaktan uzak kaldı.Vazte’nin çok geriye gelmesi de ev sahibini olumsuz etkiledi.İlk bölümün son çeyreğine kadar şut ta pozisyonda izlenmedi.Gaziantepspor biraz  baskı kurar gibi oldu.İlhan’ın çaprazdan vuruşunda kaleci Lukaç başarılı idi.Golü atmak ev sahibine kısmet oldu.Cıkallashi’nin vuruşunda meşin yuvarlak Reis’e de çarpıp filelere gitti.Golde Özer’in gayreti ve Reis ile El Yasa’yı akarte ederek verdiği pas süperdi.
İkinci perde hareketli başladı.Gaziantepspor’un kazanmak için yüklendiği anlarda Akhisarspor arkada boş alanlar buldu.Soner ve Custodio orta alandan isabetli paslar atmaya başladı.Olcan Ve Vazte uzun süre bu fırsatları kullanamadı.Oyunda gözükmeyen Angan yerini Orkan’ı bıraktı ama o da etkisizdi.
“Geliyorum” diye bağıran gol son üçte bire girmek üzere iken geldi.Olcan ortaladı Cıkalleshi kafa ile farkı ikiye çıkardı.Bu gol zaten pamuk ipliğine bağlı oynayan Gaziantepspor’u darmadağın etti.Oyun disiplini kayboldu,oyuncular kafasına göre takılmaya başladı.Ev sahibi baskıyı artırdı.Defans güvenliğini askıya alan rakibini fena cezalandırdı.
Cıkalleshi tabelayı üçledi.Rakibin dağılması Vazte’yi öne çıkardı.Önce dördüncü golü attı sonra El Yasa’nı Onur’u düşürmesi ile kazanılan penaltıyı da gole çevirerek rakibi beşledi.İlahi adalet midir nedir, “işe yaramaz” diye gönderilen Larson tabelada düşeş yazdırdı.
Bu skor bir anlamda “Futboldan anlamıyor” diye Gaziantepspor’dan gönderilen Okan Buruk’un intikamı idi.
Son dört haftaya girilirken düşme barajın hemen üstündeki takımla puan farkı yedi oldu.Artık mucize değil mucizeler lazım.Bu tablo;geldiği günden beri içerdeki atmosferi unutup işini yapmak yerine yönetimi ve kendisi dışında hemen herkesi suçlayan,hatta daha da ileri gidip “hainler var” diyecek kadar meydanı boş bulan Bülent Uygun,başkan ve yönetim kurulunun eseridir.
Övünün bakalım eserinizle…Övünün…

artf4