OLAY TV
CANLI
Ömer Faruk Atilğan Grafiker Tüm Yazıları
17.04.2017 13:04

BU “HAYIR”CILAR NEREDE? MERAK EDİYORUZ

Evet yine bir seçim, yine bir sonuç

 BU “HAYIR”CILAR NEREDE? MERAK EDİYORUZ

Ben yıllardır bulunduğum meslek icabı siyaseti, futbolu, bürokrasiyi, kentimi kısacası herşeyi uzaktan takib ediyorum bir şekilde. Bir sürü seçim gördüm ve bu seçimleri yaşadım da. Bilen bilir bizi. Bilmeyen varsa da tanımayı denesin. Çünkü yazdıklarımı değerlendire bilsin diye. Evet, tecrübelerim var diye inanıyorum. Çünkü aynı zamanda elinin altında bu meslek gereği büyüdüğüm insanlar var. Bu insanları da herkes bilir. Ve görünmez yetişkinliğim var düşüncesindeyim. Büyüklerimin tecrübelerini de onlardan örnek alarak kendime kattım yıllardır.

Bu Cumhurbaşkanlığı sistem referandumunda nereden baksanız yaklaşık 65 gündür kentte bir heyecan vardı. Bir yandan evet, bir yandan hayır sesleri geliyordu kulakımıza. Her gün birileri bir telaş, bir heyecan içerisindeydi. Çalışmalar önemle yapılıyordu. Her gün soğuk hava dahi olsa sıcak geçiyordu. Bir seçim aracı geçip, diğer seçim aracı geliyordu sokaklardan evetli, hayırlı seçim şarkılarıyla.

Ben de bu referandumda biraz bilgi edineyim dedim. Bir çok insanla, gerek arkadaş, gerek dost ve gerekse yabancı kesim olmak üzere evetli, hayırlı konuşmalara şahit oldum, işittim, gördüm ve duydum. Referandumda çıkan sonuç beni şaşırtmadı. Ben evet çıkacağını bekliyorumdum. Bunu da bir kaç yerde paylaştım zaten. Ama bir yandan da açıkcası gördüklerimden, yaşadıklarımdan duyduklarımdan dolayı da hayır çıkar diyordum Gazi kentte. Neden mi? Çünkü, nerden baksam ben neredeyse % 85 herkes hayırcıydı konuştuklarım arasında. Şaşırıyorum. Çıkan sonuç ortada çünkü. Ne oldu diyorum bu hayırcılara buradan? O kadar muhalefet ediyordunuz, o kadar atıp tutuyordunuz, bari dürüst olun, gözümüzün yağını yeyin derler Gazi Antep’te. Sonuç ne oldu? Türkiye kazandı iyi kötü. Geçtiğimiz referandumlar ve seçimlere bakınca ama sanki İktidar parti de oylar bu referandum da pek istenilen gibi çıkmadı. Artış yok mu? Tabi ki var ama 1 puan. Bu seçim biraz zorlanıldı gibi iktidar parti de ama kazanıldı. Memleketim de ise düşünce ayrılıkları yaşanıyor sanki artık ben öyle hissediyorum. Milletin kafası karışmış gibi de üstelik değerlendirmelere bakılınca. Kazasız belasız bir seçim geçirdik. Yine de tebrik etmek lazım Türkiye’yi. İnşallah bundan sonra daha iyi güzel günler görürüz Türkiye’mizde. Gaziantep ise çıkan sonuçtan memnun. Seçim ertesi günü de sakin huzurlu bir kent vardı. Tıpkı seçim günü olduğu gibi. Bu sistem değişikliğiyle güzel günler görmemiz dileklerimle.
Hoşçakalın.

lisanslı depoculuk gaziantep almanya vizesi gaziantep italya vizesi gaziantep araç kiralama gaziantep arçelik servisi gaziantep oto kiralama