OLAY TV
CANLI
Bedrettin AY Tüm Yazıları
26.11.2017 20:11

AYNI NAKARAT…YARISI BAYAT…!

AYNI NAKARAT…YARISI BAYAT…!

Beş maçtır yenilmiyor Gazişehir.Üstelik iki karşılaşmayı da üç puanla kapattı.Az gol yiyordu,Erkan Sözeri ile gol atmaya da başladı.Bu kez evinde Erzurumspor’u ağırladı.Erkan Sözeri Ahmet ve Özgür’ün yerine Akakpo ile Mehmet Erdem’i tercih etmiş bu kez.
Dengeli başladı oyun.İki takımda oynamaktan çok rakibi oynatmama peşnde.Ev sahibi Mehmet Erdem-Del Valle işbirliği ile hücum organize etmeye çalıştı.Kısa süre sonra Del Valle kayboldu gitti.İlk çeyrekte pozisyon yok,didişme var.
Gazişehir topu Webo ile buluşturmada yine yetersiz.Erzurumspor zaman zaman hızlı çıksa da son vuruşlar isabetsiz.Konuk ekibin pas yaparak kalabalık geldiği bir anda Erhan klas bir vuruşla takımını öne geçirdi.Son çeyrekte Webo topla ilk buluşmasında takımına penaltı kazandırdı.Hakem Tugay Numanoğlu’nu kararı ev sahibi takıma şirin gözükme gayreti idi.Muhammed Reis penaltıyı gole çevirerek eşitlik getirdi tabelaya.
Golden sonra da iki takımın cılız atakları izlendi.Erzurumspor’un Musa ile kazandığı gol elle oynama nedeni ile iptal edildi.Ama ilk bölümün son anlarında Gökhan Karadeniz takımını bir kez daha öne geçirdi.
İkinci perdeye moral kazanan konuk ekip iyi başladı.Üst üste şutlarla rakip kaleyi zorladılar.Neler kaçırdılar..neler…Rakibin ataklarını önlemekte zorlanan Gazişehir,her zaman olduğu gibi kollektif anlayış yerine kişisel becerilerle ayakta durmaya çalıştı.
Kötü oynayan rakip ataklarla bunalan ev sahibinde son üçte bire girildiğinde,Erkan Sözeri Okan’ı yanına alıp Özgürcan’ı oyuna yolladı.Ama değişen bir şey olmadı.Sorun forvet azlığında değildi ki.Erzurumspor’un gol arayışları biteviye devam etti.Erkan Sözeri bu kez;Del Valle ve Yasin’in yerine Himmet ve Kabasele’yi kurtarıcı olarak değiştirdi.
Erzurumspor yine de meşin yuvarlağı iyi kullanmaya devam etti.Ya kaleci Adam sahneye çıktı,ya da final pasları berbattı.Kanat ataklarına hareket getiren Muhammed Himmet’in ortasını Özgürcan kafa ile Webo ile buluşturdu.Webo doğru yerde ikinci kez topla buluşmasını takımının ikinci golü olarak ağlara gönderdi.
Mehmet Altıparmak’ın Mert Nobre ve Abdülkadir hamleleri yeterli gelmedi.Ev sahibinin son dakikalardaki bilinçsiz baskısı gol getirmedi.Ve tabeladaki eşitlikle maç sona erdi.
Karşılaşmaları arma,forma rengi,ekonomik rahatlık,ünlü isimler kazanmıyor.Olumlu koşan,mücadele eden,kollektif anlayışla meşin yuvarlağa sahip olan kazanıyor.Bunlara sahip olan Erzurumspor galibiyeti kaçırdı,tek puanla yetindi.
Tüm takdir haklarını ev sahibi takımdan yana kullanan hakemle birlikte karşılaşmayı kazamaktan uzak kalan Gazişehir’liler düşünmeli…İyi düşünmeli…!

artf4