OLAY TV
CANLI
Kenan YÜCEL omerfaruk@olaymedya.com Tüm Yazıları
15.02.2017 09:02

Avrupa Şampiyonu Gaziantep Polisgücü....!

Gaziantepspor süper ligte inanılmaz bütçelerle uygun adım kümeye doğru gidiyor....!

Gaziantepspor süper ligte inanılmaz bütçelerle uygun adım kümeye doğru gidiyor....!
Büyükşehir Belediyespor şehirde maddi, manevi ve her türlü desteğe rağmen üç yıldır beklenen hamleyi ve sıçramayı bir türlü yapamıyor, her sezona şampiyonluk, zirve, olmadı playoff umutlarına sürekli transferlere rağmen ulaşamıyor.
Bir dönem Türkiye ve Avrupa liglerine damga vuran voleybol takımlarına kilit vuruldu.
Şimdi salon sporlarında heyecanımızı Gaziantep Basketbol ile sürdürmeye çalışıyoruz.
Bu arada Gaziantep Polisgücü takımı Türkiye ve Gaziantep'te pek bilinmeyen Hokey sporunda Türkiye'de liglere ve şampiyonluklara zaten ambargo koymuştu ama artık çok ama çok olarak Avrupa'daki şampiyonluklarada abone olmaya başladı.
Üstelik Avrupa'daki mazisi yüz yıllara dayanan, salonları, alt yapıları, çok bütçeli ve bol yıldızlı takımları az bütçeleri ama büyük yürekleriyle sahada devirirken, herkesi şaşırtmaya devam ediyorlar.
Alanya'da yapılan şampiyonada İrlanda, Norveç, Yunanistan ve Gürcistan takımlarını parkeye gömerek şampiyon olurken, bayrağımızı göndere çektirdi.
Üstelik bu şampiyonluk ;
Gaziantepspor'un altı ay oynatıp gönderdiği Hintum'un fiatından az fiata geldi.
Üstelik bu şampiyonluk ;
Büyükşehir Belediyesporlu Uche Kallu'nun fiatından azına geldi.
Üstelik bu şampiyonluk ;
Gaziantep Basketbol takımındaki bir yardımcı hocanın fiatından azına geldi.
Kısaca bu takımda dolarlar, eurolar değil, yürekler, hırs, mücadele, takım ruhu, ekip dayanışması, başkanı, yönetimi, teknik ekibi, sporcuları birlikte hedefe kilitlenmesi ile şampiyonluklar geliyor.
Avrupalılar şaşırıyor bu takıma, nasıl olurda bizim ana vatanınımızda oynanan bu sporda ta Türkiye'den ve en uçtaki bir sınır şehrinden nasıl olurda böyle bir takım çıkar, kupaları elimizden alıp giderler diyorlar.
Takımın adı Polisgücü ama ona ruh veren kaplan gücü var, yetmedi herkesin bir aile olduğu bir takım var.
Aslında bu takım ;
Şehirdeki tüm spor kulüplerini yönetenlere bir ders veriyorlar, başarıların ithal sporcularla değil, dolarla, euorolarla bol sıfırlı türk paralarıyla zengin edilen teknik adamlarla, menejerlerle, sporcularla olmayacağının mesajını veriyorlar.
Ama bunu tüm Türkiye ve Avrupa anladı da maalesef bizim Gaziantep'i yönetenler, sivili, siyasileri, bürokrasisi, spor basını, spor kamuoyu, belediyeleri ve diğerleri anlamadı.
Sıradan basit bir üç puan ve galibiyetlerde manşetler süslenirken, herkes Gaziantep takımlarının nasıl kümede kalacağı üzerine tezler hazırlarken....;
Beyler GAZİANTEP POLİSGÜCÜ takımı AVRUPA ŞAMPİYONU oldu...!
Varın siz yazmayın, varın siz duymayın,varın siz onları onore etmeyin.
Onlar başkanıyla, yönetimiyle, teknik ekibiyle, sporcularıyla çoktan tarih yazdı ve adlarını altın harflerle Türk spor tarihine yazdırdı haberiniz olsun.

artf4