OLAY TV
CANLI
Kenan YÜCEL omerfaruk@olaymedya.com Tüm Yazıları
06.10.2017 15:10

Ampute futbol ve gözyaşları.....!

Aslında resimler çok şey anlatıyor...!
Kimi kahramanın sağ ayağı yok....!
Kimi mücahitin sol ayağı yok...!
Kimi Gazinin sol kolu yok...!
Kimi aslan parçasının sağ kolu yok....!
Kimi ateş parçasının gözüne kahrolası bombanın parçaları düşmüş...!
Ama bunlarda kol olmasada, ayak olmasada, göz olmasada öyle bir yürek var ki, yazılamaz....!
Bunlarda öyle bir vatan sevgisi var ki, anlatılamaz...!
Bunlarda öyle bir bayrak sevgisi varki, mısralara döküp, bestelenemez...!
Adları Fatih, Mehmet, Hasan, Hüseyin, Ali, Ahmet yani senin, benim, teyzemizin, amcamızın anadolunun çocukları. Tıpkı bizim Gaziantepli Fatih Karakuş gibi... Bunlar toplum tarafından forma ve eşofman dışında görüldüklerinde acınan, üzüntü duyulan hatta bir çok kurum ve psikopat insan tarafından dışlanan insanlar.
Ama bunlar sahaya çıktıklarında ay yıldızlı forma ve eşofmanı sırtlarına kramponları ayaklarına geçirdiklerinde, suphanallah sanki bir Messi, sanki bir Muslera, sanki bir Neymar, sanki bir Gomis, sanki bir Valbuena, sanki bir Talisca, sanki bir Burak....!
Bu hafta Avrupa futbol şampiyonası mücadelesinde İstanbul'da yapılan maçlarda Almanya ve Gürcistana sayısız gol attılar, her iki rakibinide farklı yendiler, göğsümüzü kabarttılar, gözlerimizi yaşarttılar.
İnanılmaz mücadele, müthiş bir hırs, sanki tek kol değilde örümcek gibi her tarafta kolları, sanki tek ayak gibi değilde kırk ayak gibi ayakları var. Ayaklarının yokluğuna, kollarının eksikliğine aldırmadan attıkları golleri, kurtarışları, mücadeleleri ve sonrasında mehmetçik selamları, bayrağa saygı, vatana sevgi ve böylesine kritik dönemden geçtiğimiz günlerde verdikleri mesajlar çok önemli.
Sizleri seviyorum...!
Tek kollu kahramanlar...!
Sizleri seviyorum tek bacaklı Aslanlar....!
Sizleri seviyorum ve resimleri izlerken, maçları seyredirken ağlıyorum, iyi ki varsınız.
Bir tarafta milyon dolarlık generaller, lejyoner futbolcuların sizin kadar koşmadığı, sizin kadar topa kafasını uzatmadığı, sizin kadar mücede etmediği, sizin kadar forma ve armayı sevmediği bir ortamda iyi ki varsınız ; yüreklerimizi kabarttınız, gözlerimizin pasını sildiniz....!
Başta Fatih olmak üzere hepinizin gözlerinden öpüyorum....!

artf4