OLAY TV
CANLI
Mustafa TEKE Tüm Yazıları
13.02.2017 22:02

17 yabancı ve galibiyet!

İki komşu kent, iki düşme adayı... Birisi 11 puanlı Gaziantepspor, diğeri 17 puanlı Adanaspor...

İki komşu kent, iki düşme adayı... Birisi 11 puanlı Gaziantepspor, diğeri 17 puanlı Adanaspor... Kim kazanırsa nefes alacak, kim kaybederse ateşten gömleği üzerine iyice geçirmiş olacak.
Her zamanki gibi Arena'da yerimizi aldık. Ehh bu kez otobüs kalkmayınca binbir zorlukla gelen taraftarlar daha stada girerken önümüzü kesti ve "abi Adana'ya bir gün önce 4 otobüs götürenler, Gaziantepspor'a otobüs kaldırmadılar" diyerek isyan ettiler. Bende dudak bükerek girdim içeriye. Sebebini sormadım bile çünkü düşünce ortada.
Neyse kadrolar elimize geldiğinde biranda kendimi Gaziantep Arena'da değil de Brezilya'da bir maçta hissettim. Çünkü bu ülkenin futbolda neden başarısız olduğu dünkü takım kadrolarına bakılırsa anlaşılır. Gaziantepspor'un ilk 11' inde 9 yabancı, Adanaspor'da 8 yabancı vardı. Geriye kalan 5 oyuncu ise yerli. Peki soruyorum bu futbolun başındakilere Milli takım nasıl başarılı olacak.  Yazık be yazık.. Geçtim milli takımı, bu ülkenin parasını yabancılara yedirmemize yazık...
Gelelim maça... Kim kazanırsa o karlı dediğimiz bir maçtı… Ve atan kazandı. Adanaspor ile Gaziantepspor, al gülüm, ver gülüm misali birbirini ağırlayıp durdu. Her iki takımda, fazla pozisyon bulamasa da, Gaziantepspor Ben Hatira ile golü buldu. Bu gol, Adanaspor’u ateşlese de Gaziantepspor son yarım saatte direndi, kaybetmedi. Tam 9 maç sonra kazanan bir takımın nasıl oynadığı, neler yaptığı bence çok önemli değil, Bülent hoca, elinde avucunda ne kadar yabancı varsa sürmüş sahaya. Eh, Ghilas ortaladı, Ben Hatira attı. Sonunda kazanan Gaziantepspor oldu. Bence, çok önemli bir galibiyet alındı. Bu üç puan, gelecek için umut ışığı versede, bu futbolla zor gibi gözüküyor. Umarım, Bülent Uygun bu takıma daha çok heyecan verir ve daha iyi çalıştırır… Üç puan, altın değerinde. Hele hele bu puan üç değil, altı puan değerinde. Tebrikler.

artf4